Інформація до новини
  • Переглядів: 2832
  • Автор: crihanid
  • Дата: 25-05-2011, 14:49
25-05-2011, 14:49

Апаратна нарада

Категорія: Освітні округи

Створення освітніх округів в Герцаївському районі продиктовано вимогою часу, а саме, необхідністю забезпечення широкого освітнього спектру послуг різноманітної якості і неможливістю це зробити на рівні кожної школи району переважна більшість яких – однокомплектні.
Зрозуміло, що основний шлях розв’язання зазначеної проблеми - це шлях кооперації, взаємного підсилення освітніх просторів існуючих шкіл, взаємоузгодження дій, перерозподілу і делегування повноважень. В роботі зі створення освітніх округів відділ освіти керувався постановою КМУ від 27.08.2010 р. №777 «Про затвердження Положення про освітній округ», листом ГУОН від 15.10.2010 №31/299 щодо створення в Чернівецькій області освітніх округів.
Здійснивши детальний аналіз мережі закладів освіти району, кадрового потенціалу, матеріально-технічного забезпечення, результатів діагностування учнів старших класів району на предмет вибору ними певного профілю навчання, відділом освіти рішенням сесії відповідних сільських рад відкрито у 2010-2011н.р. два освітні округи: Герцаївський та Годинівський, які здійснюють спільну діяльність в галузях дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної освіти. До складу Годинівського освітнього округу входять 3 заклади освіти І-ІІІ ступенів (Великобудський НВК, Годинівський НВК, Байраківський ЗНЗ І-ІІІ ступенів), один заклад освіти І-ІІ ступеня, два дошкільних навчальних закладів, Герцаївська дитячо-юнацька спортивна школа (філія), Герцаївський будинок дитячої творчості (філія), Годинівський будинок культури. Опорними визначені два заклади: Годинівський за історико-правовничим і фізкультурно-оздоровчим профілем та Великобудський НВК за математичним і філологічним профілем. Школи, що входять до складу округу працюють за різними навчальними планами, але мають і спільний робочий навчальний план. Рішенням сесії районної ради від 24 вересня 2010 року для організації навчально-виховної роботи освітніх округів району виділено 40 годин. Навчальний план розрахований на суботу з 9.00 до 15.00 та п’ятницю після обіду (з 1500). Всього навчально-виховною роботою в окрузі охоплено 97 учнів 5-11 класів. У першу та третю суботу місяця проводяться додаткові заняття, консультації з усіма учнями з української мови та літератури, у другу та четверту суботу заняття за вибором учнів, які мають на мету підготовку учнів до ЗНО, до вступу та навчання у БМАН, підготовку до районних та обласних олімпіад, змагань, конкурсів, фестивалів, тощо, а також підготовку випускників для вступу у ВНЗ. Заняття регіональних груп з основ християнської етики, хореографії, фізкультури (у Великобудському НВК немає спортивної зали), мають на мету формування здорового способу життя, підготовку учнів до дорослого життя, формування художньо-естетичного смаку. Здійснюється безкоштовний підвіз шкільним автобусом до опорного закладу, де учні мають можливість відвідувати факультативні заняття, курси за вибором, займатися спортом, хореографією, у комп’ютерному класі, тобто спробувати себе в різних видах діяльності і зупинятись там, де їм по душе. Для роботи з учнями підібрані найкращі вчителі освітнього округу: К.В.Гочу – вчитель-методист, лауреат премії ім.О.Поповича (проводить заняття з християнської етики), М.О.Захарій – вчитель-методист, лауреат премії ім.О.Поповича, педагогічний стаж 35 років (заняття з історії та правознавства), А.В.Цопа – вчитель вищої категорії (заняття з географії), Т.М.Педурару – вчитель-методист, лауреат премії ім.О.Поповича, переможець обласного етапу «Вчитель року-2010» (ІІ місце, заняття з математики), Є.І.Робу – вчитель методист (заняття з фізики), Ю.Буздуга (заняття з хореографії).
Серйозну увагу педагогічні працівники приділяють практичним заняттям з різних галузей знань, роботі над проектами, використанню тестових технологій (презентація додається).
До складу Герцаївського освітнього округу входять чотири заклади освіти І-ІІІ ступенів (Герцаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Герцаївський районний ліцей імені Георгія Асакі, Тернавський та Хряцьківський НВК), три дошкільні навчальні заклади, Герцаївська дитяча-юнацька спортивна школа (філія), Герцаївський Будинок дитячої творчості (філія), центр зайнятості, районна бібліотека і Чернівецький національний університет. Опорними визначені два заклади: Герцаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів за філологічним напрямком (українська мова та література, яку веде вчитель-методист О.І.Прескурій) і історичним напрямком (вчитель вищої категорії Л.П.Волуца) та Герцаївський районний ліцей, в якому проводяться заняття з біології (вчитель-методист А.Д.Волуца), з математики вчитель-методист О.М.Аштефаноає, спортивні секції з волейболу та баскетболу, працює театральний гурток, проводяться тренінгові заняття психологом закладу. Робота над проектами проводилась під керівництвом волонтера з США . Заняття в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича, яку відвідали 24 учня округу з хімії (доцент Скрипська О.В.), історії (доцент Карпо В.Л.), інформатики (доцент Фратовчан В.Г.), сучасної української філології (доцент Л.В.Маркуляк) допомагають учням у здобутті знань понад державного освітнього мінімум, у здійснені науково-практичної підготовки, поглибленому вивченні предметів, до вузівської профорієнтаційної підготовки (презентація округу додається).
Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок, що освітній округ, це надання можливості покращити якість освіти обдарованим дітям з незаможних родин, це безкоштовна додаткова робота з ними, це підготовка до ЗНО, ДПА, олімпіад:
– використання потенціалу найкращих вчителів округу;
– це ефективне використання матеріальної бази найкращих кабінетів округу, у тому числі і інформатики;
- це використання інформаційних технологій.
- навчання та виховання майбутніх лідерів учнівського самоврядування (спільні проекти з сільськими радами, з районною радою, адміністрацією), бачення проблем села, району, краю очима учнів;
Як підсумок покращились результати участі учнів (більшість з цих двох освітніх округів) у ІІІ етапі учнівських олімпіад (з 11-ті призових місць у 2010 році до 21-го у 2011 році), у конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт з 3 до 4, у обласній спартакіаді школярів з 10 загального місця у 2010 році до 6 місця. Сподіваємось на хороші результати участі випускників району у ЗНО.
Безумовно, є проблеми: залежність від транспорту, перевантаження учнів, не задовольняються всі освітні потреби, але перші кроки зроблені і думаємо, що обраний напрямок вірний.
На даний час проводиться робота з відкриття з 01.09.2011р. Горбівського освітнього округу у складі Горбівської, Молницької, Острицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Радгоспівського НВК. Нормативна база у стадії розроблення, шкільний автобус є вже є в розпорядженні базової Горбівської школи.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Архів новин

Февраль 2019 (4)
Январь 2019 (4)
Декабрь 2018 (5)
Ноябрь 2018 (23)
Октябрь 2018 (3)
Август 2018 (1)
{LINKFEED}
^