» » Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу під час атестації.
Інформація до новини
  • Переглядів: 3374
  • Автор: mariana_n
  • Дата: 24-02-2012, 17:35
24-02-2012, 17:35

Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу під час атестації.

Категорія: Новини

Психологічний супровід атестації педагогів
в Герцаївському районному ліцеї ім. Г. Асакі

Головні напрямки діяльності практичного психолога соціально – психологічного супроводу педагогічних працівників вимагає орієнтації на вирішення сьогоденних проблем, пов’язаних з тими чи іншими труднощами у навчанні та вихованні школярів. Відомо, що під час атестації збільшується навчальне, виховне, фізичне і психоемоційне навантаження на вчителя. Психологічна під¬тримка — один із важливих чинників, необ¬хідних педагогу в цей час. Цей вид моєї діяльності проходить у різноманітних формах: індивідуальна бесі¬да, індивідуальна психодіагностика, групові консультації. Під час співпраці з педагогом та адміністрацією в атестаційний період використовую два базові блоки: самодіагностику та експертну оцін¬ку діяльності вчителя. Для визначення професійно значущих якостей учителя мною створений банк методик- інструментарій:
1. До 1-го блоку належать методики:
• «Вивчення педагогічної діяльності вчителя на уроці (Анкета для самоаналізу)»; «Оцінковий аркуш для визначення професійно важливих якостей педагога»; «Діагностика домінуючої емоційної модальності в педагогів (за Л.А. Рабіновичем)»; «Анкета виявлення здібностей вчителя до саморозвитку»; « Анкета виявлення факторів, що стимулюють і перешкоджають навчанню, розвитку і саморозвитку вчителя у школі».
2. Методики 2-го блоку включають експер¬тну та групову оцінку діяльності вчителя адміністрацією, колегами, учнями та батьками учнів нашого ліцею. З метою поширеної експертної оцінки діяльності вчителя застосовую методику «Вивчення педагогічної діяльності вчителя на уроці (Анкета для вчителів), (Анкета для учнів)». Ця методика дозволяє виявити:
 рівень компетентності вчителя, як спеціаліста з точки зору учня, колеги і ефективності професійної діяльності;
 Ступінь симпатії, рівень самооцінки учня до вчителя, колеги до вчителя;
 Взаємодію між учнем та вчителем, між колегами.
Як відомо, під час атестаційного періоду досить часто адміністрація школи, колеги відвідують навчальні заняття педагогів-колег. Існує безліч критеріїв та схем психолого-педагогічного аналізу уроку, які успішно засто¬совуються в навчально-методичній роботі. Досить інформативною і практичною є «Ан¬кета для експертної оцінки уроку», яка може бути успішно використана і психологом при відвідуванні уроків учителів. Дані можуть мати як якісне, так і кількісне обґрунтування і застосовуватись з метою надання методичної допомоги вчителю для зростання його про¬фесійної майстерності.
Щоб відповідати та бути компетентним вимогам часу, педагоги нашого ліцею знаходять в собі сили для самокритичного аналізу власного професіоналізму та своїх особистісних якостей, і завжди стараються дивитися на себе очима вихованців, готові змінюватися відповідно до потреб сьогодення, усвідомлюючи, що ці зміни не гарантують успіху на все подальше життя, що праця над собою є основним призначенням кожного. Тому діагностична та консультативна робота психолога дає змогу педаго¬гам переборювати психологічні бар'єри, пов'язані з нововведеннями, розвивати навички педагогічної взаємодії, позитив¬ні взаємини один з одним, адміністрацією, батьками, дітьми.

Практичний психолог ліцею Людмила Куті
Вы не можете скачивать файлы с нашего сервера
Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу  під час атестації.

Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу  під час атестації.

Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу  під час атестації.

Психологічна підтримка – один з важливих чинників, необхідних педагогу  під час атестації.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2019 (3)
Октябрь 2019 (4)
Август 2019 (1)
Май 2019 (3)
Апрель 2019 (6)
Март 2019 (1)
{LINKFEED}
^