» » РЕЗОЛЮЦІЯ І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти
Інформація до новини
  • Переглядів: 2 907
  • Автор: crihanid
  • Дата: 10-02-2011, 15:41
10-02-2011, 15:41

РЕЗОЛЮЦІЯ І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти

Категорія: Новини

РЕЗОЛЮЦІЯ
І Всеукраїнського з’їзду
педагогічних працівників дошкільної освіти
5 листопада 2010 р.

Заслухавши та обговоривши доповідь Міністра освіти і науки України Дмитра Володимировича Табачника, делегати І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти, враховуючи важливість якості дошкільної освіти, оцінюючи дошкільне дитинство як унікальний період в становленні і розвитку людини та будучи впевненими в необхідності перегляду ролі і місця дошкільної освіти в суспільстві, прагнення до утвердження гуманістичних підходів, об’єднанню зусиль сім’ї, суспільства і держави у вирішенні завдань забезпечення якості і доступності дошкільної освіти:
∙ відмічають, що:
- забезпечення якості й доступності дошкільної освіти повинно стати пріоритетом освітньої політики в державі;
- Президентом України, Урядом, Міністерством освіти і науки України, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та підпорядкованим їм органами управліннями освітою вживаються заходи щодо удосконалення розвитку дошкільної освіти, функціонування дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності;
∙ вважають, що:
- загальною потребою є подальший розвиток різних форм, систем дошкільної освіти та типів дошкільних навчальних закладів;
∙ наголошують, що необхідними умовами забезпечення і підвищення якості дошкільної освіти є:
- створення демократичної системи управління освітою;
- індивідуалізація освітнього процесу за рахунок збереження і розвитку багатофункціональної мережі дошкільних навчальних закладів;
- запровадження нових форм організації дошкільної освіти, в тому числі і приватних;
- формування адаптованої здоров’язберігаючої системи в дошкільних навчальних закладах;
- оновлення змісту і запровадження новітніх технологій в дошкільній освіті;
- розширення спектра освітніх послуг.
На даний час в Україні функціонує 15,5 тис. дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту 1млн. 214 тис. дітей дошкільного віку. В цьому році розширено мережу дошкільних навчальних закладів за рахунок:
- відновлення роботи 119 тимчасово закритих закладів;
- відкриття у пристосованих приміщеннях 105 дошкільних навчальних закладів
- введення в дію 11 нових дошкільних навчальних закладів.
Однак існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не в повній мірі забезпечує потреби населення.
З метою розроблення механізму розвитку дошкільної освіти та його впровадження в практику роботи; забезпечення захисту конституційних прав дітей дошкільного віку і державних гарантій щодо доступності та безоплатності здобуття такої освіти у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, зокрема дітьми п’ятирічного віку, забезпечення пріоритетності розвитку дошкільної освіти України І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти ухвалює:
1. Схвалити Державну цільову програму розвитку дошкільної освіти до 2017 року та доручити Міністерству освіти і науки внести до неї пропозиції делегатів з’їзду і подати на розгляд Уряду.
2. Схвалити Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та рекомендувати її для надання відповідного грифу.
3. Підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів.
4. Підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення 3 листопада Дня Дошкілля України.
5. Сприяти впровадженню в роботу дошкільних навчальних закладів експериментальної та інноваційної діяльності, у тому числі інклюзивної освіти, враховуючи досвід інших країн та кращих надбань вітчизняної педагогіки та психології. Створювати експериментальні майданчики по апробації освітніх технологій для роботи з дітьми у тому числі старшого дошкільного віку.
6. Започаткувати проведення Всеукраїнських конкурсів:
- «На кращий сайт дошкільного навчального закладу»;
- «Дитячий садок майбутнього»;
- «Вихователь року»;
- «Всезнайко» (інтелектуальний конкурс для дітей).
7. Місцевим органам виконавчої влади створити окремі структурні підрозділи з питань дошкільної освіти (в районних, міських, обласних) управліннях (відділах) освіти);
8. Закликати засоби масової інформації щодо розгортання широкої пропаганди кращих педагогічних напрацювань із питань розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку в умовах роботи дошкільного навчального закладу та родини.
9. Звернутись до Міністерства фінансів щодо внесення зміни до Формули розподілу міжбюджетних трансфертів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2001 № 1195 "Про затвердження Формули розподілу обсягів міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між держаним бюджетом та місцевими бюджетами" (зі змінами та доповненнями), враховуючи тенденцію до щорічного зростання кількості дітей у закладах, особливості функціонування закладів (груп) компенсуючого типу (санаторних та спеціальних) із застосуванням відповідних коефіцієнтів.

10. Звернутись до Міністерства фінансів України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо переведення фінансування дошкільних навчальних закладів сільської місцевості на районні бюджети.

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Март 2020 (2)
Ноябрь 2019 (3)
Октябрь 2019 (4)
Август 2019 (1)
Май 2019 (3)
Апрель 2019 (6)
{LINKFEED}
^