» » Обговорення проекту концепції виховання діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки.
Інформація до новини
  • Переглядів: 16954
  • Автор: IvanF
  • Дата: 31-01-2011, 18:17
31-01-2011, 18:17

Обговорення проекту концепції виховання діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки.

Категорія: Новини

Обговорення проекту концепції виховання діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки
У проекті «Регіональної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки» зазначено, що школа завжди має бути відкритою для батьків як безпосередніх учасників навчально-виховного процесу. Треба розвіяти думку про те, що тільки школа, вчителі несуть відповідальність за виховання дітей. Вважаю що головне завдання школи це постійне, багатоканальне інформування батьків про те, як вони можуть стати активними учасниками життєдіяльності школи. На мою думку, наблизити батьків до школи, потрібно шляхом їхнього максимального залучення в шкільні органи самоврядування: громадські та батьківські ради, батьківські комітети, опікунські ради, громадські колегії інше. Батьки повинні стати рівноправними партнерами у прийнятті важливих рішень в школі і не боятися цього. Певний досвід у цьому плані напрацьований в Горбівській школі, найбільшій школі района. Ще у 2000 році за ініціативою та активною участю батьків створена на базі закладу «Школа майстерності», яка об’єднує майже всіх учасників навчально-виховного процесу, а це близько 500 учнів, 45 вчителів та біля 700 батьків. Завданням школи є прищеплення учням шани до рідного краю, рідного та українського слова, національної культури, її традицій. «Школа майстерності» об’єднує сім студій, серед яких народний гурток «Джерельце», хореографічна студія народного танцю «Сперанца», вокальна та художня студія – філія Герцаївської художньої школи, драматичний гурток та літературно-мистецький клуб, спортивні секції – філії дитячо-юнацько спортивної школи. На базі будинку культури діє єдиний на Україні народний театр який об’єднує 35 батьків та вчителів. Активна участь батьків у життєдіяльності школи, допомагає їм покращити стосунки у сім’ї, погляд самих батьків на школу та робить їх впевненими у власні сили. Крім того підтримується взаємозв’язок їз сільською радою та всіма об’єктами соціально-культурного призначення села. Спільно проводяться конкурси, змагання, спартакіади, фестивалі, залучивши до них якомога більше учасників які відчувають себе єдиним колективом.
Ніякі слова, ніяке словесне повчання не виховують в сім’ї сина чи дочку так дієво, як власний приклад батьків – їх поведінка в соціумі, сім’ї, поза сім’єю, їх стосунки, відношення до роботи. Це все, як в дзеркалі, відбивається згодом на їх дорослих дітях.
Сучасні реалії, нові виховні орієнтири які адаптовані до потреб ринка не знайомі батькам. Тому вважаю за потрібне якісно проводити батьківський всеобуч як-то наголошено у Концепції виховної діяльності що обговорюється сьогодні. Як школа існує для учнів – так повинна існувати школа і для дорослих. Школа, яка б допомогла їм у розв’язанні виховних проблем, у розвитку своєї дитини. Доцільно, також залучати батьків як рівноправних учасників навчально-виховного процесу до розроблення та впровадження виховних проектів. Головне, щоб робота мала систематичний, послідовний та взаємопов’язаний характер.
Хочу також звернути Вашу увагу на одному з важливих аспектів виховної роботи, а саме духовно-морального виховання підростаючого покоління. Першочергову роль у вирішенні цієї проблеми відіграє сім’я. Саме вона є той осередок, в якому людина формує свої основні духовні цінності. Найбільшу і найсуттєвішу допомогу у цьому може надати церква, представники духовенства. Герцаївський район особливий в цьому плані, бо має на своїй території відомий на всю Україну – Банченський монастир. Найяскравішим прикладом сімейного виховання є багатодітна сім’я Героя України – архімандрита Лонгіна (Михайло Жар), в якій виховуються більше 250 дітей у любові, доброті, взаємоповазі. У стінах монастиря діє «воскресна школа», яку відвідує велика кількість людей, в тому числі і учнівська молодь. У рамках виховного процесу всього населення району велике значення мають проповіді та повчання отця Михайла за що низький уклін Йому у цій благородній справі.
Зрозуміло що якісне виховання це результат труда всього суспільства. Немає універсального рецепту щодо виховання хорошої людини, головне щоб кожний з нас зрозумів що незалежно від походження, матеріального та соціального стану, віку, кожен з нас може покращити власний стиль виховного впливу на дитину. Допоможе в цьому нам нова Концепція виховної діяльності, яку схвалюють педагогічні колективи району, вважають її актуальною і дякують за це розробникам.
Відділ освіти Герцаївської РДА
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю

Мітки до статті: концепція виховання

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2019 (3)
Апрель 2019 (6)
Март 2019 (1)
Февраль 2019 (6)
Январь 2019 (4)
Декабрь 2018 (5)
{LINKFEED}
^