» » Колегія відділу освіти від 21 червня 2011 р.
Інформація до новини
  • Переглядів: 4985
  • Автор: crihanid
  • Дата: 25-06-2011, 13:09
25-06-2011, 13:09

Колегія відділу освіти від 21 червня 2011 р.

Категорія: Накази

[color=#000099][size=7]Довідка
«Про підсумки проведення ХІХ – ої районної спартакіади школярів»

Залучення учнів ЗНЗ району до занять фізичною культурою і спортом, пропаганда здорового способу життя, підведення підсумків позакласної роботи вчителів фізичного виховання та роботи тренерів-викладачів ДЮСШ – мета ХІХ – ої районної спартакіади школярів.
На виконання наказу відділу освіти Герцаївської РДА № 151 від 01.09.2010 р. «Про проведення ХІХ –ої районної спартакіади школярів у 2010-2011 н. р.» проведена спартакіада школярів з наступних видів спорту:
1. ВФПФ «Козацький гарт»;
2. Л/а чотириборство;
3. «Старти надій»;
4. «Шкіряний м’яч» з учнями 1998 року народження;
5. «Шкіряний м’яч» - 1999 р. народження;
6. «Шкіряний м’яч» - 2000 р. народження.
(Таблиця результатів ХІХ – ої спартакіади школярів додається.)
Спартакіада школярів пройшла на високому організаційному рівні, без травм та зауважень.
У 66-ій обласній спартакіаді учні нашого району прийняли участь у 6-ти змаганнях і посіли VІ місце. Цей показник кращий за минулий рік, коли наш район посів Х місце. Активну участь на обласних змаганнях прийняли учні та вчителі фізичного виховання Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.,(Ільєш І.М., Ворняну В.І., Антонюк Г.І.), Острицької ЗОШ І-ІІІ ст.(Гіба В.В., Капалб В.І.) та Годинівського НВК (Атудуроає В.К.).
Результати виступу наших команд наступні:
1. легкоатлетичне чотириборство – ІV місце (учні Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.., вчитель фізичного виховання Ільеш І.М., директор Вержак О.В.);
2. дитячі спортивні ігри «Старти надій» - VІІ місце (учні Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.., вчитель фізичного виховання Ільеш І.М., директор Вержак О.В.);
3. обласний фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави» - V місце (учні Годинівського НВК, вчитель фізичного виховання Атудуроае В.К., директор Ботлунг Л.І.);
4. змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» - ІV місце (учні 1999 р.н. Острицької ЗОШ І-ІІІ ст.. вчитель фізичного виховання Капалб В.І., директор Танасой І.В..);
5. змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» - ІХ - ХІІ місце (учні 1998 р.н. Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.. вчитель фізичного виховання Ворняну В.І., директор Вержак О.В..);
6. змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» - ІХ - ХІІ місце (учні 2000 р.н. Годинівського НВК вчитель фізичного виховання Атудуроає В.К., директор Ботлунг Л.І.);

Дванадцять років поспіль учні Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.. стали переможцями районної спартакіади школярів серед середніх шкіл. Слова вдячності заслуговують вчителі фізичного виховання Ільєш І.М., Ворняну В.І., Антонюк Г.І. та директор школи Вержак О.В., котрі сприяли в організації та проведенні районних змагань на території школи.
Друге місце втретє вибороли учні Годинівського НВК – вчитель фізкультури Атудуроає В.К., директор Ботлунг Л.І.;
Вперше учні Острицької ЗОШ І-ІІІ ст.. посіли третє місце в спартакіаді школярів –вчителі Гіба В.В. та Капалб В.І., директор школи Танасой І.В.
Покращили результати роботи вчителі фізичного виховання Хряцьківського НВК - Міхай Г.В. та Аміхалакіой В.А., директор Тудос І.М. які перейшли з ІХ місця на V місце, Молницької ЗОШ І-ІІІ ст.. – Кіріяк В.В. та Алукі Г.В., директор Житарашу Д.Д. які піднялись з VІІ місця на VІ місце, Петрашівської ЗОШ І-ІІІ ст.. –Будяну П.Г., директор Лункаш В.Д., які з ХІ місця перейшли на ІХ місце.
Низький рівень підготовки до районних змагань показали учні Байраківської ЗОШ І-ІІІ ст.. - директор Апакіцей К.Д., вчителі фізичної культури Караушу М.І. та Дорофтей Д.О. які з V місця опустилися на VІІ місце. Із за малого контингенту учнів (всього 137), Герцаївський ліцей в цьому році посів останнє ХІ місце – вчитель фізичної культури Тутунару В.П., директор ліцею Мафтей О.Г.. Це вперше сталося за всю історію існування ліцею.
Із-за відсутності спортзалу, учні Тернавського НВК другий рік поспіль займають Х місце в спартакіаді. Ще однією причиною неучасті в районних змаганнях - відсутність медогляду учнів.
Серед ЗНЗ І-ІІ ст.. Дяківецький НВК 10-й раз став переможцем районної спартакіади.
Вперше друге місце вибороли учні Куликівської ЗОШ І-ІІ ст.. (всього 90 учнів) – вчитель фізкультури Шутік П.В., директор Тодерян А.І.
Третє місце посіли учні Радгоспівської ЗОШ І-ІІ ст. – вчитель Танасой І.І., директор Олійник Д.О.
Покращив результати своєї роботи вчитель фізкультури Підвальнянської ЗОШ І-ІІ ст.. Тинку М.Г., який з VІІ місця піднявся на VІ місце. З приходом на роботу Урсу А.В., вчителем фізкультури Буківської ЗОШ І-ІІ ст., учні стали учасниками районних змагань з чотириборства, козацького гарту та «Старти надій» і зайняли ІV, VІ, ІІІ місця.
Помітно погіршили результати учні Могилівської ЗОШ І-ІІ ст. - вчитель фізкультури Швабу А.І.. Ніхто не винен в цьому, бо в школі всього 50 учнів та умов для занять фізкультурою немає. Здали свої позиції і учні Луковецької ЗОШ І-ІІ ст.. – вчитель Юрку С.М., директор Цопа П.М., котрі другий рік поспіль посіли V місце в спартакіаді.

Методист РМК Г.Ф.Тинку


Д О В І Д К А
про наслідки державної підсумкової атестації учнів
в закладах освіти Герцаївського району
за 2010/2011 навчальний рік

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.08 № 94 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.02.08 за №151/14842, змінами до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.12.09 №1151, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.01.10 р. №39/17334), відповідно до яких державна підсумкова атестація учнів проводиться після завершення ними кожного ступеня навчання, листа Міністерства освіти і науки України від 17.02.11 №1/9-109 “Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році”, на виконання наказу Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 19.01.11 №21 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2010/2011 навчальному році», наказу відділ освіти райдержадміністрації від 26.01.2011р. №52 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах району в 2010/2011 н.р. та Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти в районі проведено 25.03., 18.05.2011р. нарада керівників закладів освіти разом з працівниками апарату відділу освіти щодо проведення державної підсумкової атестації.
Під час тематичного вивчення стану завершення навчального року встановлено, що питання закінчення 2010/2011 н. року, виконання навчальних планів і програм, проведення навчальної практики, екскурсій перебуває на контролі адміністрації ЗНЗ узагальнюються наказами, рішеннями педрад. Зміст наказів Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.03.2011р. №138 «Про порядок закінчення 2010/2011н.р., проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах області», загальноосвітніх навчальних закладах області виконано повністю.
У 2010/2011н.р. навчальні заняття в 1-10 класах завершилися 26 травня, 11-х класах – 18 травня.
Після завершення навчальних занять у 1-4 класах проведено навчальні екскурсії у 5-8 і 10-х класах - навчальну практику.
Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організована у встановлені Міністерством терміни та визначеною тематикою і кількістю годин.
Після завершення навчальних екскурсій та навчальної практики у всіх ЗНЗ району проведено підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів цих класів, педагогічні ради, видано накази про перевід учнів до наступних класів. На батьківських зборах вручено табелі успішності учнів 3-8, 10-х класів, які мають високі досягнення з усіх предметів, нагороджені похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».
У перевірних школах навчальні програми виконано.
Дотримано вимоги навчальних планів щодо необхідної кількості контрольних, практичних, лабораторних робіт.
Державну підсумкову атестацію у 9-х класах проведено з 31 травня по 18 червня з п’яті предметів: української мови, математики, географії, біології, інозем¬ної мови або іншого гуманітарного предмета з інваріантної складової на¬вчального плану за вибором навчального закладу.
З 514 учнів 9-х класів свідоцтво про базову середню освіту отримали 512 учня, в тому числі 63 (12,2%) з відзнакою. Не з’явились на державну підсумкову атестацію двоє учнів 9-го класу (Герцаївського ліцею – Чіботару Сніжана, Буківської ЗОШ І-ІІ ступенів – Пую Марія Г.), та один учень 11 класу (Герцаївського ліцею – Іванчя Костянтин). Учні (денної форми навчання) складатиме державну підсумкову атестацію у вересень місяць поточного року та 4 учня Хряцьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вечірня форма навчання) складатимуть її відповідно до інструкції у наступному році (за бажанням).
Державну підсумкову атестацію у 11-х класах проведено з 20 по 26 травня у письмовій формі з трьох предметів: української мови (переказ, обов’язково), математики або історії України (обов’язково) та одного предмету з інваріантної складової робочого навчального плану за вибором учнів. Всього закінчили 11 клас та отримали атестат про загальну середню освіту 252 учнів, з яких 46 (18,2%) нагороджено золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні» та срібною медаллю «За досягнення у навчанні», що на 19% більше ніж у 2010 році. За підсумками проведення державної підсумкової атестації з української мови у 11-х класах лише одна випускниця Байраківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Попа Яна Олександрівна) переведена з золотої медалі на срібну медаль.
Головним управління освіти і науки облдержадміністрації здійснено перевірку результатів оцінювання робіт державної підсумкової атестації з математики, та моніторинг результатів перевірки робіт державної підсумкової атестації з української мови в 11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів (27 медалістів). З 27 підібраних робіт відібраних для моніторингу експертною групою замінено бали у 8 (в бік завищення на один бал – 1 робота (Хряцьківський НВК, в бік зниження у 7 роботах (Байраківська ЗОШ (3), Молницька, Горбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Годинівському та Хряцьківському НВК (1).
Державну підсумкову атестацію з математики виконували 87 (54,6%) учнів. На експертну перевірку відібрано 14 робіт (медалістів). З усіх 14 підібраних робіт відібраних для моніторингу експертною групою замінений бал у одного (в бік завищення на один бал).
В цілому, письмові державні атестації в 11-х класах проведені на належному рівні з дотриманням усіх вимог. Підготовка до державної атестації підтверджена документально: наявні відповідні спільні рішення педрад і рад шкіл.
З 46 претендента на медалі – 31 були учасниками районних та обласних олімпіад, 3 – були членами БМАН.
В основному, виконані вимоги навчальних програм з дисциплін, з яких проводилась державна підсумкова атестація у 9, 11 класах. Проведена необхідна кількість контрольних, письмових та лабораторних робіт. Але, поряд з тим виявлено ряд порушень з боку як керівників і вчителів, так і учнів.
Перевірка класних журналів апаратом РВО показала, що виправлені річні оцінки (з алгебри)- Хряцьківський НВК (11 клас), виправлення оцінок виявлено і у Великосільській ЗОШ І-ІІ ступенів (9 клас – тематична, річна , КР з різних предметів, а особливо з англійської мови – вчитель Помпаш М.І.), По Герцаївському ліцею не проставлені усі оцінки з контрольних робіт (укр., мови, рум. мови); в розділі «Облік відвідування» у вчителів Жар Ніколети М., Минзату В.К., Караушу М.І. практично не ведеться робота по Байраківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (11 клас), така ситуація виявлено і у 9-х класах цього ж закладу (кл. керівник Караушу А.В., Робу Є.І.), по Молницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у деяких журналах (9, 7 кл.) не записані останні уроки. Такі порушення виявлені і в інших школах району (у переважній більшості).
Обласною експертною комісією підтверджений результат кандидатів на золоту та срібну медалі з української мови у кількості 41 медаліста (100%), що відповідає кількості кандидатів на медалі. Навпаки 4 кандидатам на медаль бал змінений у бік підвищення (з 11 на 12 – Горбівська СШ) і одна оцінка знижена (з 12 балів на 11 – Острицька СШ).
Слід зазначити, вимогливість шкільних атестаційних комісій Годинівського, Великобудського НВК, Горбівської, Молницької, Петрашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо об’єктивності проведення державної підсумкової атестації.
В усіх школах області з румунською мовою навчання в 11 класах проведена державна підсумкова атестація з рідної мови – переказ із творчим завданням. Атестація пройшла в творчій обстановці з дотриманням всіх вимог нормативів і державних стандартів.
Р І Ш Е Н Н Я
колегії відділу освіти
Герцаївської районної державної адміністрації
21.06.2011p. №

„Про наслідки державної підсумкової атестації
в закладах освіти Герцаївського району
за 2010/2011 навчальний рік”

Заслухавши та обговоривши довідку про наслідки державної підсумкової атестації в закладах освіти Герцаївського району за 2010/2011 навчальний рік, колегія відділу освіти
У Х В А Л И Л А :

1. Довідку про наслідки державної підсумкової атестації в закладах освіти Герцаївського району за 2010/2011 навчальний рік взяти до уваги.
2. Директорам шкіл району:
2.1. Проаналізувати результати державної підсумкової атестації учнів, нагороджених золотими та срібними медалями на педрадах, нарадах при директорові і внести у щорічний звіт загальноосвітнього навчального закладу.
2.2. До 01.07.2011р. визначити претендентів на нагородження медалями на наступний рік і подати інформацію в РВО.
2.3. Протягом 2011-2012 н.р. удосконалювати систему застосування критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.
2.4. Посилити контроль за виконанням навчальних програм з базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах.
2.5. Дотримуватися єдиних вимог щодо ведення шкільної документації та фіксації тематичного оцінювання.
2.6. До 14.09.2011р. надати в РВО інформацію про кількість практичних, лабораторних робіт, тематичних опитувань з кожної дисципліни.
Голова колегії М.І.Візітів


Секретар колегії С.Б.Гульпе

ДОВІДКА
Про підсумки закінчення 2010-2011 н.р., проведення ДПА у 4, 9 та 11 класах, підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах.
Державна підсумкова атестація у 4-х класах.
Початкова школа – це фундамент шкільного життя.
Організація та проведення державної підсумкової атестації у 4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів району у 2010-2011 н.р. здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних листів МОН України:
- від 30 грудня 2010 року №1/9-950 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2010/2011 н.р.»
- від 17 лютого 2011 року №1/9-109 «Про особливості проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2010/2011 н.р.»
Державна підсумкова атестація учнів у початковій школі проводилась після завершення вивчення ними програмового матеріалу у формі підсумкових контрольних робіт.
Згідно вимогам Положення про Державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти (Наказ МОНУ №94 від 18 лютого 2008 р., зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 р. №151/14842 зі змінами, затверджений наказом №845 від 12.09.2008 р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2008 р. за №974/15665) проведена атестація учнів початкових класів з наступних навчальних предметів:
- українська мова (мова і читання);
- мова навчання (мова і читання);
- математика.
Відповідно до вимог інструкції кожна підсумкова контрольна робота проводилась в усіх загальноосвітніх навчальних закладах на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п’ятниці за наступним графіком:
11.05.2011 р. – румунська мова
12.05.2011 р. – румунське читання
17.05.2011 р. – математика
18.05.2011 р. – українська мова
19.05.2011 р. – українське читання

Учні вчасно отримали збірники завдань для державної підсумкової атестації, рекомендовані Міністерством освіти і науки України від 17.02.2011 №1/9-109:
- «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 4 клас» (авт. Онопрієнко О.В., Пархоменко Н.Є., Листопад Н.П. -Освіта 2011)
- «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з української мови. 4 клас» (авт. Воскресенська Н.О., Харченко О.Я. - Освіта 2011)
- «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з українського читання. 4 клас» (авт. Воскресенська Н.О., Харченко О.Я. -Освіта (2011)
- «Збірник завдань для румунської мови. 4 клас» (авт. Нямцу А.М., Пілігач О.Г., Скріпа О.К.-Герца 2011)
Оцінювання підсумкових контрольних робіт початкових класів проводилось згідно з вимогами наказу Міністерства освіти і науки України від 20.08.2008 №755 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи».
З а результатами контрольних робіт у початкових класах середній бал по району такий:
З математики -8 бал.
З румунської мови -8,6 бал.
З румунського читання -8,6 бал.
З української мови -7,5 бал.
З українського читання -8,4 бал.

Контрольну державну підсумкову роботу з румунської мови писали 374 учні з 382 учнів (8 учнів – відсутні з поважних причин).
На початковому рівні писали -10 учнів (3%)
На середньому рівні – 77учнів (19%)
На достатньому рівні – 156 учнів (41%)
На високому рівні – 131 учень (37%)
ДПА з румунського читання писали 375 учнів з 382 учнів (7 учнів були відсутні з поважних причин).
На початковому рівні писали -7 учнів (2%)
На середньому рівні – 65 учнів (16%)
На достатньому рівні – 144 учні (42%)
На високому рівні – 159 учнів (40%)
ДПА з математики писали 400 учнів з 409 учнів (9 учнів були відсутні з поважних причин).
На початковому рівні писали -25 учнів (6%)
На середньому рівні – 94 учні (23%)
На достатньому рівні – 126 учнів (32%)
На високому рівні – 155 учнів (39%)
ДПА з української мови писали 400 учнів з 409 учнів(9 учнів були відсутні з поважних причин).
На початковому рівні писали -19 учнів (5%)
На середньому рівні – 114 учнів (29%)
На достатньому рівні – 144 учні (36%)
На високому рівні – 123учні (30%)
ДПА з українського читання писали 401 учень з 409 учнів (8 учнів були відсутні з поважних причин).
На початковому рівні писали -12 учнів (3%)
На середньому рівні – 84 учні (21%)
На достатньому рівні – 165 учнів (41%)
На високому рівні – 140 учнів( 35%)
За результатами підсумкових робіт встановлено найкращий результати у таких ЗНЗ району:
Румунська мова
Горбівська ЗОШ – 9,1 б. (20 учнів), вчитель Іліє Г.І.
Буківська ЗОШ – 9,3 б. (6 учнів), вчитель Пую Д.А.
Криганешитська ЗОШ – 11б. (2 учня), вчитель Паламару О.Г.
Валенська ЗОШ – 9,6 б. (5 учнів), вчитель Сухінська Л.С.
Над’ярнянська ЗОШ – 9 б. (3 учня), вчитель Козма О.М.
Румунська читання
Герцаївський ліцей – 10,8 б. (7 учнів), вчитель Караушу В.К.
Горбівська ЗОШ - 10 б. (22 учнів), Вержак Д.Г.
Математика
Буківська ЗОШ – 2,0 б. (6 учнів), Пую Д.А.
Криганешитська ЗОШ – 9,5 б. (2 учня), вчитель Паламару О.Г.
Савінештська ЗОШ – 9,2 б. (5 учнів), Костя О.І.
Валенська ЗОШ – 9 б. (5 учнів), вчитель Сухінська Л.С.
Над’ярнянська ЗОШ – 9 б. (3 учня), вчитель Козма О.М.
Українська мова
Герцаївський ліцей – 10 б. (7 учнів), вчитель Руссу І.К.
Герцаївська ЗОШ – 8 б. (23 учня), вчитель Скріпа А.В.
Банченська ЗОШ – 8 б. (5 учнів), Медвідь О.М.
Тернавський НВК – 8,4 б. (20 учнів), Сурду Т.І.
Буківська ЗОШ – 8,8 б. (6 учнів), Митран О.М.
Савінештська ЗОШ – 8,4 б. (5 учнів), Гаїна В.М.
Круп’янська ЗОШ – 8,6 б. (6 учнів), Біля О.І.
Українська читання
Герцаївський ліцей – 10 б. (1 учнів), вчитель Руссу І.К.
Герцаївська ЗОШ – 8,8 б. (23 учня), вчитель Скріпа А.В.
Тернавський НВК – 9 б. (20 учнів), Сурду Т.І.
Великосільська ЗОШ – 9 б. (16 учнів), вчитель Лупу В.Г.
Маморницька ЗОШ – 9,6 б. (3 учня), Горецька Л.В.
Моніторинг якості знань учнів 4-х класів ЗНЗ району додається.
(Додаток №1, №2).
Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 16.02.2011 №141 «Про проведення підсумкових контрольних робіт» наказу Головного управління освіти і науки від 21.03.2011 №138 «Про проведення підсумкових контрольних робіт в ЗНЗ області» з 10.по 20. травня 2011 року в ЗНЗ району провели підсумкові контрольні роботи для всіх учнів 5-8 класів з української мови, математики , історії України, іноземної мови.
Із 1771 учня за списком виконували контрольний замір з математики 1748 учнів (98,7%) Додаток №1).
На початковому рівні (1-3б) справилися із завданнями 157 учнів (8,98%), середньому (4-6б)- 671 (384%), достатньому (7-9 б) -525 (30%), високому (10-12б)-395 (22,62%). Із 19 загальноосвітніх шкіл,де проводилися контрольні заміри, кращі результати (високий рівень) мають учні Герцаївського ліцею (49,6%) , Петрашівської ЗОШ (32,4 %), Великобудського НВК (26,1%), Могилівської ЗОШ І-ІІ ст.(25,5%), Герцаївської ЗОШ (24,4%) . Найнижчі результати (початковий рівень )мають учні 7 класу Годинівського НВК (46,7% ), 5-х класів Радгоспівського НВК та Хряцьківського НВК (40%), 8-х класів Горбівської ЗОШ (26 %), 7 класу Буківської ЗОШ з алгебри (23,5%),6 класу Дяківецького НВК (22,2%).
Контрольний замір з історії України виконували 1753 учні (99 %).(Додаток №2).
На початковому рівні (1-3б) справилися із завданнями 157 учнів (8,95%), середньому (4-6б)-771 (43,8%), достатньому (7-9б)-628 (35,8%), ,високому (10-12б)-197 (11,5%).
Кращі результати з історії України (високий рівень) мають учні 6 кл. Могилівської ЗОШ (57%) , 7 класу Куликівської ЗОШ (55,5%), 5 класу Підвальнянської ЗОШ (50% ), 8 класу Герцаївської ЗОШ (42%), 5класу Луківецької ЗОШ (36,4%).
Низькі результатами мають учні 5-х класів Дяківецького НВК(51,2%), Радгоспівського НВК(40%), Хряцьківського НВК (26,8%).
Контрольний замір з французької мови виконували 1335 (98,7%). (Додаток №3).
На початковому рівні (1-3б)-146 учнів (10,9%), середньому – 542 (40,6%), достатньому – 405 (30,3%), високому -242 (18,2%).
Контрольний замір з англійської мови виконували 407 учнів (97,4%). (Додаток №4)
На початковому рівні (1-3б) – 28 (6,9%), середньому – 108 (26,5%), достатньому – 167 (41%), високому – 104 (25,6%).
Кращі результати з французької мови мають учні 7,8 класів Могилівської ЗОШ (33,3%;40%), 6 класів Тернавського НВК (23,2%), 7 кл. Хряцьківського НВК (36,3%). Низькі результати мають учні 7 класу Годинівського НВК (46%), 8 класів Горбівської ЗОШ (26%), 7 класів Острицької ЗОШ (24%); 6 класу Герцаївської ЗОШ (15,8 %().
Контрольний замір з української мови виконували 1750 (98,8 %) (Додаток №5).
На початковому рівні (1-3б)-121 (6,9%), середньому – 575 (32,8%), достатньому – 642 (36,7%), високому -412 (23,6%).
Кращі результати з української мови ( високий рівень) мають учні 6-8 класів Герцаївського ліцею (83%), 5 класу Луківецької ЗОШ І-ІІ ст. (45,06%), 8 класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст. (25%). Рівень навчальних досягнень учнів з математики , історії України, іноземної мови та української мови додається ( Додаток№6).
На час здійснення підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах ЗНЗ району в окремих загальноосвітніх закладах району зафіксовано низький рівень відвідування. Зокрема, у Молницькій ЗОШ зафіксовано 91% і 88,5% присутніх учнів 5-6 класів з англійської мови, у Хряцьківському НВК 93,8%, і 93,9% учнів 5-6 класів і історії України.
У класних журналах більшості шкіл незадовільно ведеться систематичний облік відвідування учнями навчальних занять. На сторінках класного керівника і вчителів – предметників, не співпадають відмітки про наявність учнів на уроках. Зокрема, у Горбівській ЗНЗ з біології , французької мови , Радгоспівському НВК з історії України, трудового навчання, Годинівському НВК з географії. Необ’єктивно та несвоєчасно виводять тематичні оцінки вчителі української мови Байраківської ЗОШ: Мурару В.А., Ботезату В.Г., Петрович Л.М. Багато вчителів ЗНЗ району не дотримуються критеріїв оцінювання ( велика кількість завищених оцінок), тому і розбіжність тематичних оцінок у порівнянні з результатами підсумкових контрольних робіт по району становить 1,5-2 б.
Аналіз підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах показав, що рівень знань, умень і практичних навичок у частині учнів ще не в повній мірі відповідає сучасним вимогам щодо загальноосвітньої підготовки. Допущені помилки свідчать про те, що в значної частини учнів основні навчальні вміння і навички сформовані на репродуктивному рівні. Причинами низької якості підсумкових контрольних робіт можна вважати: недостатній контроль учителів за якістю засвоєння учнями тем,недостатню роботу з ліквідації прогалин у знаннях, відсутність системного підходу до вивчення тем та неякісну підготовку до уроків, дотримання принципів особистісно – орієнтованого навчання учнів, відсутність сформованих навичок аналізу допущених помилок.
Державна підсумкова атестація у 9 та 11 класах
Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.08 № 94 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.02.08 за №151/14842, змінами до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.12.09 №1151, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.01.10 р. №39/17334), відповідно до яких державна підсумкова атестація учнів проводиться після завершення ними кожного ступеня навчання, листа Міністерства освіти і науки України від 17.02.11 №1/9-109 “Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році”, на виконання наказу Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 19.01.11 №21 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2010/2011 навчальному році», наказу відділ освіти райдержадміністрації від 26.01.2011р. №52 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах району в 2010/2011 н.р. та Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти в районі проведено 25.03., 18.05.2011р. нарада керівників закладів освіти разом з працівниками апарату відділу освіти щодо проведення державної підсумкової атестації.
Під час тематичного вивчення стану завершення навчального року встановлено, що питання закінчення 2010/2011 н. року, виконання навчальних планів і програм, проведення навчальної практики, екскурсій перебуває на контролі адміністрації ЗНЗ узагальнюються наказами, рішеннями педрад. Зміст наказів Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.03.2011р. №138 «Про порядок закінчення 2010/2011н.р., проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах області», загальноосвітніх навчальних закладах області виконано повністю.
У 2010/2011н.р. навчальні заняття в 1-10 класах завершилися 26 травня, 11-х класах – 18 травня.
Після завершення навчальних занять у 1-4 класах проведено навчальні екскурсії у 5-8 і 10-х класах - навчальну практику.
Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організована у встановлені Міністерством терміни та визначеною тематикою і кількістю годин.
Після завершення навчальних екскурсій та навчальної практики у всіх ЗНЗ району проведено підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів цих класів, педагогічні ради, видано накази про перевід учнів до наступних класів. На батьківських зборах вручено табелі успішності учнів 3-8, 10-х класів, які мають високі досягнення з усіх предметів, нагороджені похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».
У перевірних школах навчальні програми виконано.
Дотримано вимоги навчальних планів щодо необхідної кількості контрольних, практичних, лабораторних робіт.
Державну підсумкову атестацію у 9-х класах проведено з 31 травня по 18 червня з п’яті предметів: української мови, математики, географії, біології, інозем¬ної мови або іншого гуманітарного предмета з інваріантної складової на¬вчального плану за вибором навчального закладу.
З 514 учнів 9-х класів свідоцтво про базову середню освіту отримали 512 учня, в тому числі 63 (12,2%) з відзнакою. Не з’явились на державну підсумкову атестацію двоє учнів 9-го класу (Герцаївського ліцею – Чіботару Сніжана, Буківської ЗОШ І-ІІ ступенів – Пую Марія Г.), та один учень 11 класу (Герцаївського ліцею – Іванчя Костянтин). Учні (денної форми навчання) складатиме державну підсумкову атестацію у вересень місяць поточного року та 4 учня Хряцьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вечірня форма навчання) складатимуть її відповідно до інструкції у наступному році (за бажанням).
Державну підсумкову атестацію у 11-х класах проведено з 20 по 26 травня у письмовій формі з трьох предметів: української мови (переказ, обов’язково), математики або історії України (обов’язково) та одного предмету з інваріантної складової робочого навчального плану за вибором учнів. Всього закінчили 11 клас та отримали атестат про загальну середню освіту 252 учнів, з яких 46 (18,2%) нагороджено золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні» та срібною медаллю «За досягнення у навчанні», що на 19% більше ніж у 2010 році. За підсумками проведення державної підсумкової атестації з української мови у 11-х класах лише одна випускниця Байраківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Попа Яна Олександрівна) переведена з золотої медалі на срібну медаль.
Головним управління освіти і науки облдержадміністрації здійснено перевірку результатів оцінювання робіт державної підсумкової атестації з математики, та моніторинг результатів перевірки робіт державної підсумкової атестації з української мови в 11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів (27 медалістів). З 27 підібраних робіт відібраних для моніторингу експертною групою замінено бали у 8 (в бік завищення на один бал – 1 робота (Хряцьківський НВК, в бік зниження у 7 роботах (Байраківська ЗОШ (3), Молницька, Горбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Годинівському та Хряцьківському НВК (1).
Державну підсумкову атестацію з математики виконували 87 (54,6%) учнів. На експертну перевірку відібрано 14 робіт (медалістів). З усіх 14 підібраних робіт відібраних для моніторингу експертною групою замінений бал у одного (в бік завищення на один бал).
В цілому, письмові державні атестації в 11-х класах проведені на належному рівні з дотриманням усіх вимог. Підготовка до державної атестації підтверджена документально: наявні відповідні спільні рішення педрад і рад шкіл.
З 46 претендентів на медалі – 31 були учасниками районних та обласних олімпіад, 3 – були членами БМАН.
В основному, виконані вимоги навчальних програм з дисциплін, з яких проводилась державна підсумкова атестація у 9, 11 класах. Проведена необхідна кількість контрольних, письмових та лабораторних робіт. Але, поряд з тим, виявлено ряд порушень з боку як керівників і вчителів, так і учнів.
Перевірка класних журналів апаратом РВО показала, що виправлені річні оцінки (з алгебри)- Хряцьківський НВК (11 клас), виправлення оцінок виявлено і у Великосільській ЗОШ І-ІІ ступенів (9 клас – тематична, річна , КР з різних предметів, а особливо з англійської мови – вчитель Помпаш М.І.), По Герцаївському ліцею не проставлені усі оцінки з контрольних робіт (укр., мови, рум. мови); в розділі «Облік відвідування» у вчителів Жар Ніколети М., Минзату В.К., Караушу М.І. практично не ведеться робота по Байраківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (11 клас), така ситуація виявлена і у 9-х класах цього ж закладу (кл. керівник Караушу А.В., Робу Є.І.), по Молницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у деяких журналах (9, 7 кл.) не записані останні уроки. Такі порушення виявлені і в інших школах району (у переважній більшості).
Обласною експертною комісією підтверджений результат кандидатів на золоту та срібну медалі з української мови у кількості 41 медаліста (100%), що відповідає кількості кандидатів на медалі. Навпаки, 4 кандидатам на медаль бал змінений у бік підвищення (з 11 на 12 – Горбівська СШ) і одна оцінка знижена (з 12 балів на 11 – Острицька СШ).
Слід зазначити, вимогливість шкільних атестаційних комісій Годинівського, Великобудського НВК, Горбівської, Молницької, Петрашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо об’єктивності проведення державної підсумкової атестації.
В усіх школах області з румунською мовою навчання в 11 класах проведена державна підсумкова атестація з рідної мови – переказ із творчим завданням. Атестація пройшла в творчій обстановці з дотриманням всіх вимог нормативів і державних стандартів.

Завідуючий РМК М.І.Лукіянчук
Методист РМК О.Г.Пілігач
Головний спеціаліст відділу освіти С.В.Софроня

Рішення №2
Колегії освіти Герцаївської райдержадміністрації
24.06.2011 р.
« Про стан реалізації статті 35 Закону України «Про освіту» , статті 6 закону України «Про загальну середню освіту»

Заслухавши та обговоривши довідку головного спеціаліста відділу освіти районної державної адміністрації Т.Г.Зазулинської «Про стан реалізації статті 35 Закону України «Про освіту» , статті 6 закону України «Про загальну середню освіту» , та з метою забезпечення повного виконання вимог статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту» та Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах району колегія
Вирішила:
1.Довідку головного спеціаліста відділу освіти Т.Г.Зазулинської «Про стан виконання закладами освіти району вимог ст..35 Закону України «Про освіту» , статті 6 закону України «Про загальну середню освіту» взяти до відома.
2.Директорам загальноосвітніх шкіл:
2.1. Активно застосувати різноманітні форми мотивації учнів до навчання .
2.2. На кожному уроці контролювати відвідування учнями навчальних занять , з’ясувати причини кожного випадку невідвідування , документувати факт, інформувати батьків.
2.3. У випадку, якщо учень систематично не відвідує школу без поважних причин, залучити до виховної роботи з ним службу у справах неповнолітніх
2.4. З 01.09.2011 р. відновити в усіх навчальних закладах педагогічні лекторії для батьків та осіб, які їх заміняють.
2.5. Врахувати стан відвідування учнями навчальних занять при атестації класних керівників, класоводів.
3. Відділу освіти:
3.1.Посилити контроль за проведення екстернатної та вечірньої форм навчання.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на головного спеціаліста відділу освіти Т.Г.Зазулинської.Голова колегії М.І. Візітів


Секретар колегії С.Б. Гульпе

Рішення №3
колегії відділу освіти Герцаївської райдержадміністрації від 24.06.2011 року

«Про підсумки закінчення 2010-2011 н.р.,
проведення державної підсумкової атестації у 4, 9 та 11 класах,
підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах».
Заслухавши і обговоривши довідки методиста РМК Пілігач О.Г. «Про державної підсумкової атестації у 4-х класах», завідуючого РМК Лукіянчука М.І. «Про підсумки проведення контрольних робіт у 5-8 класах ЗНЗ району», головного спеціаліста відділу освіти Софроні С.В. «Про ДПА у 9 та 11 класах», колегія відділу освіти райдержадміністрації
вирішила:
1) Довідки про наслідки підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах, державної підсумкової атестації учнів 4-х, та 9 та 11 класів закладі освіти Герцаївського району за 2010/2011 навчальний рік взяти до уваги.
2) Районному методичному кабінету (М.І.Лукіянчуку)
2.1. На серпневих засіданням методичних об’єднань вчителів базових дисциплін обговорити результати підсумкових контрольних робіт, держаних підсумкових атестації у 4-х, 9 та 11 класах, розробити заходи щодо усунення виявлених недоліків
3) Відзначити роботу загальноосвітніх навчальних закладів щодо забезпечення достатнього рівня навчальних досягнень учнів з математики Герцаївського ліцею, Великобудського НВК , Петрашівської, Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з історії України, Підвальнянської , Луківецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст., з іноземної мови Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Тернавського НВК , Хряцьківського НВК , з української мови Герцаївського ліцею, Герцаївської ЗОШ.
4) Визнати недостатньою роботу щодо організації навчально-виховного процесу з математики з учнями 7го класу Годинівського НВК, 8-х класів Горбівської ЗОШ, 5-х класів Радгоспівського та Хряцьківського НВК, історії України з учнями 5-х класів Дяківецького, Радгоспівського, Хряцьківського НВК, іноземної мови з учнями 7го класу Годинівського НВК, 8х класів Горбівської ЗОШ, 7х класів Острицької ЗОШ, 6-го класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
5) Керівникам ЗНЗ району:
5.1. Проаналізувати результати підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах, державної підсумкової атестації учнів, 4-х, 9 та 11 класів, нагородження золотими та срібними медалями на педрадах, нарадах при директорові і внести у щорічний звіт загальноосвітнього навчального закладу. Розробити заходи щодо їх усунення.

5.2. У веденні та оформленні ділової документації неухильно дотримуватися вимог Інструкції з ведення документації у ЗНЗ І-ІІІ ступенів, затвердженої наказом МОНУ від 23.06.2000 №240.
Постійно
5.3. Виконувати норми та процедуру практичного аналізу відвіданих уроків, заходів. перевірки шкільної документації тощо. Висновки узагальнювати рішенням педрад,виробничими наказами тощо.
Щорічно
5.4. Здійснювати якісний внутрішній контроль та аналіз всіх основних напрямків роботи закладу та ефективність управлінських рішень.
Постійно
6. Методисту РМК О.Г.Пілігач.
6.1. Посилити відповідальність вчителів початкових класів за стан викладання базових дисциплін у ЗНЗ району.
Постійно
7. Контроль за виконання даного рішення покласти на завідуючого РМК М.І.Лукіянчука, головного спеціаліста відділу освіти С.В.Софроня, методиста РМК О.Г.Пілігач.Голова колегії М.І.Візітів

Секретар колегії С.Б.Гульпе

Рішення № 4
колегії відділу освіти Герцаївської районної державної адміністрації
від 24.06.2011 року.

Про підсумки проведення
ХІХ –ої районної спартакіади школярів

Заслухавши та обговоривши довідку методиста РМК Тинку Г.Ф. « Про підсумки проведення ХІХ –ої районної спартакіади школярів», колегія
ВИРІШИЛА:
1. Довідку « Про підсумки проведення ХІХ –ої районної спартакіади школярів», взяти до уваги.
2. Методисту РМК (Г.Ф.Тинку):
2.1 Провести засідання методоб’єднання вчителів фізичної культури району з обговоренням результатів проведення районної спартакіади школярів з прийняттям конкретних заходів.

До 25.08.2011 р.
2.2 Надати методичну допомогу молодим вчителям фізичного виховання стосовно викладання предмету « Фізична культура»
Постійно

2.3 Посилити контроль за станом викладання фізичної культури та проведення позакласної спортивно-масової роботи в ЗНЗ району.

Постійно
3. Директорам ЗНЗ району:

3.1 За сумлінне ставлення до підвищення рівня фізичної культури школи та високих результатів виступу на районних і обласних змаганнях своїх учнів, оголосити подяку наступним директорам ЗНЗ: Вержаку О.В., Ботлунг Л.І., Танасой І.В., Іовиця М.І., Тодерян А.І. та Олійник Д.О.

3.2 Посилити контроль за збереженням, використанням та поповненням навчально-матеріальної бази з фізичного виховання.
Постійно
3.3 Посилити відповідальність викладачів за стан фізичного виховання, а також забезпечити явку команд на 6-і обов’язкові змагання у районі.

На протязі навчального року
3.4 Забезпечити присутність медичного працівника під час проведення районних змагань.

На протязі навчального року
3.5 Посилити контроль за проходженням медичного огляду школярами до початку навчального року.
До початку навчального року

Контроль за виконання даного рішення покласти на методиста РМК Г.Ф.Тинку.
Голова колегії М.І.Візітів
Секретар колегії С.Б. Гульпе

Довідка
про роботу відділу освіти щодо створення і функціонування освітніх округів району

Створення освітніх округів в Герцаївському районі продиктовано вимогою часу, а саме, необхідністю забезпечення широкого освітнього спектру послуг різноманітної якості і неможливістю це зробити на рівні кожної школи району переважна більшість яких – однокомплектні.
Зрозуміло, що основний шлях розв’язання зазначеної проблеми - це шлях кооперації, взаємного підсилення освітніх просторів існуючих шкіл, взаємоузгодження дій, перерозподілу і делегування повноважень. В роботі зі створення освітніх округів відділ освіти керувався постановою КМУ від 27.08.2010 р. №777 «Про затвердження Положення про освітній округ», листом ГУОН від 15.10.2010 №31/299 щодо створення в Чернівецькій області освітніх округів.
Здійснивши детальний аналіз мережі закладів освіти району, кадрового потенціалу, матеріально-технічного забезпечення, результатів діагностування учнів старших класів району на предмет вибору ними певного профілю навчання, відділом освіти рішенням сесії відповідних сільських рад відкрито у 2010-2011н.р. два освітні округи: Герцаївський та Годинівський, які здійснюють спільну діяльність в галузях дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної освіти. До складу Годинівського освітнього округу входять 3 заклади освіти І-ІІІ ступенів (Великобудський НВК, Годинівський НВК, Байраківський ЗНЗ І-ІІІ ступенів), один заклад освіти І-ІІ ступеня, два дошкільних навчальних закладів, Герцаївська дитячо-юнацька спортивна школа (філія), Герцаївський будинок дитячої творчості (філія), Годинівський будинок культури. Опорними визначені два заклади: Годинівський за історико-правовничим і фізкультурно-оздоровчим профілем та Великобудський НВК за математичним і філологічним профілем. Школи, що входять до складу округу працюють за різними навчальними планами, але мають і спільний робочий навчальний план. Рішенням сесії районної ради від 24 вересня 2010 року для організації навчально-виховної роботи освітніх округів району виділено 40 годин. Навчальний план розрахований на суботу з 9.00 до 15.00 та п’ятницю після обіду (з 1500). Всього навчально-виховною роботою в окрузі охоплено 97 учнів 5-11 класів. У першу та третю суботу місяця проводяться додаткові заняття, консультації з усіма учнями з української мови та літератури, у другу та четверту суботу заняття за вибором учнів, які мають на мету підготовку учнів до ЗНО, до вступу та навчання у БМАН, підготовку до районних та обласних олімпіад, змагань, конкурсів, фестивалів, тощо, а також підготовку випускників для вступу у ВНЗ. Заняття регіональних груп з основ християнської етики, хореографії, фізкультури (у Великобудському НВК немає спортивної зали), мають на мету формування здорового способу життя, підготовку учнів до дорослого життя, формування художньо-естетичного смаку. Здійснюється безкоштовний підвіз шкільним автобусом до опорного закладу, де учні мають можливість відвідувати факультативні заняття, курси за вибором, займатися спортом, хореографією, у комп’ютерному класі, тобто спробувати себе в різних видах діяльності і зупинятись там, де їм по душе. Для роботи з учнями підібрані найкращі вчителі освітнього округу: К.В.Гочу – вчитель-методист, лауреат премії ім. О.Поповича (проводить заняття з християнської етики), М.О.Захарій – вчитель-методист, лауреат премії ім. О.Поповича, педагогічний стаж 35 років (заняття з історії та правознавства), А.В.Цопа – вчитель вищої категорії (заняття з географії), Т.М.Педурару – вчитель-методист, лауреат премії ім. О.Поповича, переможець обласного етапу «Вчитель року-2010» (ІІ місце, заняття з математики), Є.І.Робу – вчитель методист (заняття з фізики), Ю.Буздуга (заняття з хореографії).
Серйозну увагу педагогічні працівники приділяють практичним заняттям з різних галузей знань, роботі над проектами, використанню тестових технологій (презентація додається).
До складу Герцаївського освітнього округу входять чотири заклади освіти І-ІІІ ступенів (Герцаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Герцаївський районний ліцей імені Георгія Асакі, Тернавський та Хряцьківський НВК), три дошкільні навчальні заклади, Герцаївська дитяча-юнацька спортивна школа (філія), Герцаївський Будинок дитячої творчості (філія), центр зайнятості, районна бібліотека і Чернівецький національний університет. Опорними визначені два заклади: Герцаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів за філологічним напрямком (українська мова та література, яку веде вчитель-методист О.І.Прескурій) і історичним напрямком (вчитель вищої категорії Л.П.Волуца) та Герцаївський районний ліцей, в якому проводяться заняття з біології (вчитель-методист А.Д.Волуца), з математики вчитель-методист О.М.Аштефаноає, спортивні секції з волейболу та баскетболу, працює театральний гурток, проводяться тренінгові заняття психологом закладу. Робота над проектами проводилась під керівництвом волонтера з США . Заняття в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича, яку відвідали 24 учня округу з хімії (доцент Скрипська О.В.), історії (доцент Карпо В.Л.), інформатики (доцент Фратовчан В.Г.), сучасної української філології (доцент Л.В.Маркуляк) допомагають учням у здобутті знань понад державного освітнього мінімум, у здійснені науково-практичної підготовки, поглибленому вивченні предметів, до вузівської профорієнтаційної підготовки (презентація округу додається).
Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок, що освітній округ, це надання можливості покращити якість освіти обдарованим дітям з незаможних родин, це безкоштовна додаткова робота з ними, це підготовка до ЗНО, ДПА, олімпіад:
– використання потенціалу найкращих вчителів округу;
– це ефективне використання матеріальної бази найкращих кабінетів округу, у тому числі і інформатики;
- це використання інформаційних технологій.
- навчання та виховання майбутніх лідерів учнівського самоврядування (спільні проекти з сільськими радами, з районною радою, адміністрацією), бачення проблем села, району, краю очима учнів;
Як підсумок покращились результати участі учнів (більшість з цих двох освітніх округів) у ІІІ етапі учнівських олімпіад (з 11-ті призових місць у 2010 році до 21-го у 2011 році), у конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт з 3 до 4, у обласній спартакіаді школярів з 10 загального місця у 2010 році до 6 місця. Сподіваємось на хороші результати участі випускників району у ЗНО.
Безумовно, є проблеми: залежність від транспорту, перевантаження учнів, не задовольняються всі освітні потреби, але перші кроки зроблені і думаємо, що обраний напрямок вірний.
На даний час проводиться робота з відкриття з 01.09.2011р. Горбівського освітнього округу у складі Горбівської, Молницької, Острицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Радгоспівського НВК. Нормативна база у стадії розроблення, шкільний автобус є вже є в розпорядженні базової Горбівської школи.


Начальник відділу освіти М.І.Візітів


Р І Ш Е Н Н Я
колегії відділу освіти райдержадміністрації


«21» червня 2011 року №1


Про роботу відділу освіти щодо створення і
функціонування освітніх округів

Заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації «Про роботу відділу освіти щодо створення і функціонування освітніх округів району», колегія відділу освіти райдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію «Про роботу відділу освіти щодо створення і функціонування освітніх округів» взяти до відома.
2. Відзначити роботу ради керівників Годинівського та Герцаївського освітніх округів щодо їх створення та функціонування у 2010/2011н.р.
3. Відділу освіти (М.Г.Алекса):
3.1. Забезпечити функціонування з 01.09.2011 року Горбівського освітнього округу, з 01.09.2012р. Петрашівського освітнього округу.
3.2. До кінця червня 2011 року провести громадські слухання щодо створення Горбівського освітнього округу, функціонування вже діючих освітніх округів, впровадження профільного навчання учнів старшої школи, за участі батьківської громадськості, представників органів місцевого самоврядування, педагогів та керівників навчальних закладів району.
3.3. Працювати над втіленням районної програми профільного навчання учнів старшої школи на період до 2014 року, виконанням Постанови КМУ від 27.08.2010р. №777.
3.4. До 01.07.2011р. видати наказ про затвердження опорних ЗНЗ.
4. Керівникам закладів освіти району:
4.1. В роботі зі створення та функціонування освітніх округів керуватись вимогами діючого положення «Про освітній округ».
4.2. До 01.07.2011р. провести засідання ради освітніх округів директорів щодо формування єдиних робочих навчальних планів, розроблення режиму роботи освітніх округів та подати їх до відділу освіти на затвердження.
4.3. До 01.09.2011р. створити електронну базу щодо надання освітніх послуг навчальними закладами округу, сформувати паспорти освітніх округів.
5. Директорам Горбівської, Острицької, Молницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Радгоспівського НВК, Великосільської ЗОШ І-ІІ ступенів:
5.1. До 10.07.2011р. розробити та затвердити установчі угоди про спільну діяльність між суб’єктами освітнього округу.
5.2. До 10.07.2011р. затвердити склад ради Горбівського освітнього округу, перелік актуальних питань для розгляду на засідання рад.
6. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.


Голова колегії М.І.Візітів

Секретар колегії С.Б.Гульпе


Довідка
Про стан реалізації статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту»

Відповідно до ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про загальну середню освіту» повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. Держава гарантує молоді право на отримання повної загальної середньої освіти і забезпечує її здобуття. У зв’язку з цим та керуючись Інструкцією з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646, директори загальноосвітніх навчальних закладів повинні вживати заходів щодо до реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій за навчальними закладом території обслуговування на здобуття повної загальної середньої освіти.
Загалом, по району нараховано 4972 дітей і підлітків шкільного віку, з них 4960 навчаються в навчальних закладах для здобуття повної загальної середньої освіти, 11 - не підлягають навчанню за станом здоров’я, 20- учнів навчаються індивідуально на дому. Зовсім не навчається – 1 учень четвертого класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Цар І.І.
Отже, відсоток неохоплених учнів виявляється більший – 0,02%.
У загальноосвітніх навчальних закладах району навчаються 4400 дітей і підлітків шкільного віку. З числа неповнолітніх дітей і підлітків на території обслуговування району 105 навчається у ПТНЗ, 190 – у ВНЗ І-ІV р.а..
З метою вивчення стану діяльності закладів освіти району щодо створення умов для одержання молоддю повної загальної середньої освіти відділом освіти здійснювалась перевірка у більшості закладів. В результаті встановлено наступне:
У кожній школі з метою здійснення контролю за відвідуванням навчального закладу, з’ясування причини відсутності на уроках ведеться журнал обліку відвідування навчальних занять. За ведення цього журналу у школах відповідають соціальні педагоги, заступники директора з виховної роботи. Перевіркою встановлено наявність довідок-підтверджень про відсутність учнів на уроках у зазначених школах. Ці довідки зберігаються в особових справах, як того вимагає Інструкція. Класними керівниками заведено зошит, у якому кожен листочок з кишенькою для довідок (відведено на одного учня). Слід відзначити, що соціальні педагоги відвідують вдома учнів із асоціальних сімей, тісно співпрацюють з класними керівниками. Підтвердженням цього є наявність актів про попередження батьків про відповідальність за навчання і виховання власних дітей. Крім цього, у деяких школах виявлено наявність підтверджуючих документів про систематичне відвідування проблемних сімей вдома класними керівниками, що свідчить про відповідальне ставлення класних керівників зазначених цих шкіл до своїх посадових обов’язків.
Питання стану відвідування учнями навчальних занять-на постійному контролі адміністрацій шкіл. На засіданнях педагогічної ради розглядалися питання організації контролю за відвідуванням учнями школи та роботу зі школярами, схильними до правопорушень, про охоплення дітей і підлітків повною загальною середньою освітою. Двічі на семестр питання відвідування розглядається на нарадах при директору у, проте протоколи нарад не у всіх закладах ведуться. У всіх школах видається наказ «Про стан відвідування учнями навчальних занять». Слід відзначити змістовну з детальним аналізом констатуючу частину цього наказу у Острицькій , Молницькій ЗОШ І-ІІІ ст., Годинівському НВК. Особливих проблем з відвідуванням учнями занять у перевірених закладах не виявлено. З цього питання класними керівниками, соціальними педагогами, адміністрацією закладів проводиться належна робота, є всі необхідні подання, акти, вчасно повідомляється відділ освіти та служба у справах дітей про виявлені факти пропуску учнями занять без поважних причин.
У разі невідвідування учнями навчальних занять без поважних причин тісно співпрацюють з виконкомами сільських рад, на засідання яких неодноразово запрошували батьків таких учнів; є підтверджуючі документи про обстеження сімей, подання адміністрації школи на виконкоми сільських рад про невиконання батьківських обов’язків окремими батьками. І є в наявності рішення виконкому сільської ради з питань, пов’язаних зі ставленням батьків до навчання та виховання своїх дітей. У системі проводяться загальношкільні батьківські збори, засідання ради шкіл; на зборах постійно аналізувався стан відвідування учнями навчальних занять (у Горбівській , Байраківській ЗОШ). На засіданнях педрад Великобудського та Годинівського НВК заслуховувалися наступні питання:
- організація контролю за відвідуванням учнями школи та роботу зі школярами, схильними до правопорушень;
- забезпечення дотримання вимог чинного законодавства щодо безоплатності загальної середньої та дошкільної освіти. Підтвердженням цьому є наявність у школах книг протоколів батьківських зборів та матеріалів до них.
Крім цього, систематично видаються накази «Про заходи щодо виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку повною загальною середньою освітою в мікрорайоні школи», «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», «Про затвердження алгоритму управлінських дій щодо забезпечення повної загальної середньої освіти дітей і підлітків шкільного віку», «Про затвердження Заходів щодо забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти безпритульними і бездоглядними дітьми, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування», «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільний заклад» та в усіх перевірених закладах - «Про проведення місячника «Урок»», «Про складання та уточнення списків з обліку дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування», «Про підсумки місячника «Урок»». На засіданнях педагогічної ради обговорювалися питання «Соціальний захист дітей, попередження правопорушень, бездоглядності», «Про охоплення дітей і підлітків шкільного віку закріпленої за закладом території різними формами навчання».
Слід відзначити, що у поточному навчальному році забезпечено підвіз до Горбівської ЗОШ, до Тернавського та Великобудського НВК придбаним транспортом за районною програмою «Шкільний автобус».
Особові справи учнів містять всі необхідні документи, завірені підписом і печаткою директора. В деяких школах в особових справах учнів відсутні медичні довідки. Копії свідоцтв про народження учнів 1 класу не завжди завірені печаткою і підписом директора, а в особових справах учнів 10 класу (вечірніх шкіл) відсутні копії документу про освіту.
Контролю адміністрацій шкіл підлягають класні журнали, щоденники учнів, про що свідчать записи у класних журналах , накази. Вибіркова перевірка класних журналів показала не співпадання відміток про відсутність учнів у розділі «Облік відвідування» з предметними сторінками у закладах, що перевірялися (Горбівська ЗОШ).
Перевірка щоденників учнів виявила, що адміністрації шкіл здійснюють контроль за їх веденням, систематично видають накази «Про стан ведення щоденників учнів». Слід відзначити стан ведення і змістовні записи класних керівників у щоденниках учнів Годинівського НВК. Проте хвилює той факт, що абсолютна більшість щоденників у школі містить лише підпис класного керівника і не має жодного звернення, зауваження, привітання до учнів чи батьків.
Статистичні дані по школах, які підлягали перевірці, свідчать про те, що з числа випускників 9 класу 2010 року 16,6% учнів вступили до ВНЗ І-ІV р.а. 9,7 % - у ПТНЗ, 22,1% - у вечірніх класах. Решта випускників 9 класів 51,6% випускників продовжують навчання у 10 класі денних середніх загальноосвітніх закладів. У всіх закладах організовано харчування у шкільних їдальнях. Харчуються безкоштовно всі учні 1-4 класів, учні з малозабезпечених сімей, сироти та позбавлені батьківського піклування, чорнобильці. Всі решта мають можливість придбати гарячи обіди за власні кошти.
У школах забезпечено здорові і безпечні умови навчання і праці, належний санітарно-гігієнічний стан, забезпечено конституційні права дітей-сиріт, залишених без батьківського піклування. Стан навчально-матеріальної бази задовольняє в достатній мірі потреби учнів щодо отримання повної загальної середньої освіти.


Головний спеціаліст відділу освіти Зазулинська Т.Г.

Довідка
Колегії відділу освіти від 24 червня 2011 р.

Про стан реалізації статті 35 Закону України
«Про освіту», статті 6 Закону України
«Про загальну середню освіту»


Відповідно до ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про загальну середню освіту» повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. Держава гарантує молоді право на отримання повної загальної середньої освіти і забезпечує її здобуття. У зв’язку з цим, та керуючись Інструкцією з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646, директори загальноосвітніх навчальних закладів повинні вживати заходів до реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій за навчальними закладом території обслуговування, на здобуття повної загальної середньої освіти.
Загалом по району 4972 дітей і підлітків шкільного віку, з них 4960 навчаються в навчальних закладах для здобуття повної загальної середньої освіти, 11 - не підлягають навчанню за станом здоров’я, 20- учнів навчаються індивідуально на дому. Зовсім не навчається – 1 учень четвертого класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Цар І.І.
Отже, відсоток неохоплених учнів виявляється 0,02%.
У загальноосвітніх навчальних закладах району навчаються 4400 дітей і підлітків шкільного віку. З числа неповнолітніх дітей і підлітків території обслуговування району 105 навчається у ПТНЗ, 190 – у ВНЗ І-ІV р.а..
З метою вивчення стану діяльності закладів освіти району щодо створення умов для одержання молоддю повної загальної середньої освіти відділом освіти здійснювалась перевірка у більшості закладів. В результаті встановлено наступне:
У кожній школі з метою здійснення контролю за відвідуванням навчального закладу, з’ясування причини відсутності на уроках ведеться журнал обліку відвідування навчальних занять. За ведення цього журналу у школах відповідають соціальні педагоги, заступники директора з виховної роботи. Перевіркою довідок-підтверджень про відсутність учнів на уроках встановлено наявність їх у зазначених школах. Ці довідки зберігаються в особових справах, як того вимагає Інструкція. Класними керівниками заведено зошит, у якому кожен листочок з кишенькою для довідок відведено на одного учня. Слід відзначити, що соціальні педагоги відвідують вдома учнів із асоціальних сімей, тісно співпрацюють з класними керівниками. Підтвердженням цього є наявність актів про попередження батьків про відповідальність за навчання і виховання власних дітей. Крім цього, у деяких школах виявлено наявність підтверджуючих документів про систематичне відвідування проблемних сімей вдома класними керівниками, що свідчить про відповідальне ставлення класних керівників зазначених цих шкіл до своїх посадових обов’язків.
Питання стану відвідування учнями навчальних занять стоїть на постійному контролі адміністрацій шкіл. На засіданнях педагогічної ради розглядалися питання організації контролю за відвідуванням учнями школи та роботу зі школярами, схильними до правопорушень, про охоплення дітей і підлітків повною загальною середньою освітою. Двічі на семестр питання відвідування розглядається на нарадах при директору у, проте протоколи нарад не у всіх закладах ведуться. У всіх школах видається наказ «Про стан відвідування учнями навчальних занять». Слід відзначити змістовну з детальним аналізом констатуючу частину цього наказу у Острицькій , Молницькій ЗОШ І-ІІІ ст.. Особливих проблем з відвідуванням учнями занять у перевірених закладах не виявлено. З цього питання класними керівниками, соціальними педагогами, адміністрацією закладів проводиться належна робота, є всі необхідні подання, акти, вчасно повідомляється відділ освіти та служба у справах дітей про виявлені факти пропуску учнями занять без поважних причин.
У разі невідвідування учнями навчальних занять без поважних причин тісно співпрацюють з виконкомами сільських рад, на засідання яких неодноразово запрошували батьків таких учнів; є підтверджуючі документи про обстеження сімей, подання адміністрації школи на виконкоми сільських рад про невиконання батьківських обов’язків окремими батьками. Є в наявності рішення виконкому сільської ради з питань, пов’язаних зі ставленням батьків до навчання та виховання своїх дітей. У системі проводяться загальношкільні батьківські збори, засідання ради шкіл; на зборахскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Архів новин

Апрель 2019 (3)
Март 2019 (1)
Февраль 2019 (6)
Январь 2019 (4)
Декабрь 2018 (5)
Ноябрь 2018 (23)
{LINKFEED}
^