Інформація до новини
  • Переглядів: 9 360
  • Автор: crihanid
  • Дата: 12-01-2011, 17:25
12-01-2011, 17:25

Про стан виховної роботи у закладах освіти

Категорія: Накази

Виховання гуманної, порядної, всебічно розвиненої особистості, формування чіткої громадянської позиції і патріотичних почуттів є складовими частинами виховної роботи у Герцаївському районі.
У 2010 році виховна робота району була направлена на вирішення завдань:
- виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, які затвердженні наказом МОНУ від 17.12.2007 р. №1133;
- створення ефективної системи виховання;
- впровадження нових технологій позаурочної виховної діяльності;
- удосконалення правового та превентивного виховання;
- удосконалення роботи учнівського самоврядування.
У освітній системі району реалізуються заходи, направлені на формування в підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, поваги до державних символів України. На виконання наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27.10.2009 №3754/981/538/49 “Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді» розроблені та затверджені наказом РВО від 25.01.2010 р. Заходи національно-патріотичного виховання молоді.
Протягом року значна увага приділялася заходам, спрямованим на широке залучення дітей, учнівської молоді до відзначення знаменних подій в житті всього українського народу та традиційних свят.
У закладах освіти району відзначені: День знань, День самоврядування, День Соборності України, День здоров'я, День довкілля, День Землі, День Перемоги, День Європи, День прикордонника, День захисту дітей. Проведено комплекс заходів зі вшанування жертв та постраждалих від голодоморів в Україні та організації 65 річниці Перемоги у ВВВ.
Учні ЗНЗ на протязі року брали активну участь у районних та обласних конкурсах: Буковинська зіронька; Світ дитинства, Космічні фантазії; Юних екологів, лісівників, тваринників; фестивалі «Чисті роси», форум «До оберегів відродження», фестиваль–конкурс «Молодь обирає здоров'я».
У І етапі Всеукраїнського фестивалю–конкурсу «Молодь обирає здоров'я», який відбувся 11 та 12 березня 2010 року на базі Герцаївського ліцею, взяли участь усі заклади освіти району. Оргкомітет І етапу Всеукраїнського фестивалю–конкурсу «Молодь обирає здоров'я» відзначив активність учасників конкурсу, добру підготовку літературно-музичної композиції, хороші знання з основ здоров'я.
Високу оцінку отримали літературно-музична композиція Горбівської ЗОШ, Герцаївської ЗОШ, Хряцьківської ЗОШ, Острицької ЗОШ, Куликівська ЗОШ, Луківецька ЗОШ, Підвальнянська ЗОШ.
У квітні місяці в районі проведений екологічний місячник, учнями шкіл району було висаджено 4200 дерев, 150 кущів, очищено два колодязі, проведено прибирання пришкільних територій та біля 5 пам’ятників, проведена побілка та обрізання дерев. Хочеться відмітити роботу юних лісівників Куликівської ЗОШ І-ІІ ст., а також учнів Великобудського НВК, Байраківської, Петрашивської ЗОШ І-ІІІ ст., які висадили найбільшу кількість дерев. Всі школи взяли участь у конкурсі на кращу екологічну бригаду, І місце посіла команда Герцаївського ліцею.
На виконання закону України «Про освіту» щороку у закладах освіти району з 1 вересня по 1 грудня проходить рейд «Урок». Під час рейду «Урок» виявляються діти, які не навчається, або погано відвідують школу. Надається матеріальна допомога дітям, які не відвідують школу з причини малозабезпеченості. На сьогоднішній день не залученні до навчання двоє неповнолітніх: Цар Ілля (4 клас, Герцаївська ЗОШ), Чоботару Сніжана (10 клас, Герцаївський ліцей). Щодня ведеться контроль за відвідуванням учнями занять, встановлюється причина відсутності. Щотижня аналізується стан невідвідуваннями учнями занять, в середньому щодня в районі пропускають 8 % учнів із загальної кількості дітей, з них 4% мотивовані. Виявлено 26 дітей які погано відвідують школу. Основною причиною пропусків уроків є відсутність контролю з боку батьків та міжособистісні конфлікти з однолітками, вчителями. З такими дітьми доцільно ефективно використати потенціал психологічної служби, соціальних педагогів, батьківської громадськості, індивідуальну роботу класних керівників з учнями та їх батьками, забезпечити соціальний супровід таких сімей (бесіди, консультації, відвідування). Така робота у закладах освіти проводиться здебільшого формально.
Під час рейду урок була перевірена індивідуальна робота з функціонально неспроможними сім’ями. Виявлено: що акти обстеження сімей складаються не вірно, здебільшого складаються не виходячи за межі навчального закладу; часто керівництво закладу освіти приховує учнів, які погано відвідують школу, або зовсім не відвідують, не виявляють причину пропущення учнями навчальних занять. Такі порушення виявлені у Тернавському НВК, Острицької ЗОШ, Байраківської ЗОШ. Дяківецькому НВК.
У районі залишається проблема залучення 10-ти класників до навчання, а саме велика кількість учнів, які отримали неповну загальну освіту залучається до вечірньої форми навчання ( учні Острицької ЗОШ, Горбівської ЗОШ, Байраківської ЗОШ, Тернавського НВК). Хочеться вказати дирекції закладів освіти, класним керівникам на недостатню профілактично-роз’яснювальну роботу з вищезазначеними учнями та їх батьками та звернути увагу директорів закладів освіти району, що найбільша кількість підліткової злочинності у районі припадає саме на учнів вечірньої школи.
На початку навчального року кожен навчальний заклад та відділ освіти оновлюють соціальні паспорти, в яких накопичуються матеріали соціального характеру, а саме ведеться облік: дітей-сиріт, дітей-інвалідів, Дітей, постраждалих від Чорнобильської аварії, дітей з багатодітних сімей та з неблагополучних сімей, дітей схильних до правопорушення. Станом на 1.09.2010 року виявлено та поставлено на внутрішкільний облік в районі 28 неповнолітніх схильних до правопорушень. За кожним з них закріплений наставник з числа практичних психологів та педагогів. Виявлено та поставлено на облік 15 неблагополучних сімей, в яких виховуються 37 неповнолітні дитини з них 18 навчаються закладах освіти району. Звертаю увагу на формальне виявлення дітей, схильних до правопорушень та неблагополучних сімей. Здебільшого учні, які не стоять на обліку у ЗНЗ, іноді вже поставленні на облік у КМСН, або на протязі року скоюють правопорушення. Кількість неблагополучних сімей у закладах освіти району не співпадають з їх кількістю у службі у справах неповнолітніх, про що неодноразово говорилося на колегіях відділу освіти. Керівники закладів освіти району не співпрацюють з службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах неповнолітніх.
З метою виховання у учнів моральних якостей, щорічно, на протязі всього навчального процесу проходить акція «Милосердя». Мета якої матеріально допомогти учням з соціально незахищеним категоріям дітей та хворим дітям, людям похилого віку. Під час акції «Милосердя» у 2010 році надана фінансована допомога: 2 хворім учням - 5200 грн. Сріпкару В.В (Хряцьківська ЗОШ), 6080 грн. Решетнік К. (Горбівська ЗОШ); 3590 грн. сироті Щетинкину В. (Герцаївської ЗОШ) у зв’язку з утратою матері, дитині-інваліду Павлик О. у сумі 100 грн., 4 вчителям-пенсіонерам у сумі 526 грн., 48 учням з малозабезпечених сімей - у сумі 5923 грн. На початку навчального року 88 дітям з малозабезпечених сімей були закуплені канцелярські товари на суму 2920 грн., 6 дітям інвалідам закуплені подарункові шкільні набори на суму 75 грн. а також надана матеріальна допомога 10 сім’ям постраждали від паводків на суму 2050 грн.
Важливою складовою діяльності навчальних закладів є забезпечення правової освіти та виховання учнів, підвищення правової культури і знань неповнолітніх. За даними відділу кримінальної міліції у справах дітей управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області Герцаївського району рівень злочинності серед неповнолітніх району збільшився за 2010 році зафіксовано 14 злочинів, проти 18 злочинів у 2009 р.. У вчинені вищезазначених злочинів взяло участь 9 (проти 12 у 2009 році) неповнолітніх, всі вони навчаються у закладах освіти району: 4 - денна форма навчання та 5 - вечірня форма навчання. У 2010 році від злочину потерпіли 5 неповнолітніх.
Відділом освіти райдержадміністрації взяті до уваги статистичні данні відділу кримінальної міліції у справах дітей управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області Герцаївського району, питання вивчено, прийняті відповідні рішення.
З метою попередження злочинності серед неповнолітніх активізовано роботу щодо виконання загальноосвітніми закладами району Комплексної програми профілактики злочинності в Чернівецькій області на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 25.11.2005 роки №191-23/05, відповідних заходів Міністерства освіти і науки України, затверджених наказом МОН України від 20.01.2007 року № 27, спільних заходів відділу освіти райдержадміністрації та відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС України в Чернівецькій області Герцаївського району від 19.04.2007 р. № 103/52, наказу відділу освіти від 25.01.2010 р. № 25 «Про вдосконалення контролю за охопленням дітей і підлітків шкільного віку», від 09.04.2010р. № 90 «Про затвердження заходів щодо покращення правовиховної роботи».
Одним з центральних завдань усієї діяльності навчального закладу є рання профілактика відхилень у поведінці дітей, превентивна робота з неповнолітніми, їхніми батьками з метою попередження правопорушень і злочинності.
У 20.10.2009 р. був проведений спільний семінар-тренінг відділу освіти та центру у справах сім’ї молоді та спорту з заступниками директорів з виховної роботи, педагогами організаторами та соціальними педагогами на тему «Організації роботи з протидії насильства у шкільному середовищі, сім’ї та документування правопорушень у цих сферах.». 18.09.2009 року проведена інструктивно-методична нарада з питання захисту прав та законних інтересів дітей. А також відділ освіти спільно з управлінням юстиції, кримінальною міліцією та службою у справах неповнолітніх розробили план заходів з правової освіти та правового виховання школярів на 2010 рік..
З метою одержання правових знань у ЗНЗ району два рази на рік проводяться тиждень правових знань, класні керівники проводить години спілкування з правоосвітньої тематики. Організовуються зустрічі з працівниками правоохоронних органів та служби у справах неповнолітніх.
У ході днів, місячників правового виховання та правової освіти в школах району протягом 2010 року пройшли виставки літератури „Закон і ми”, „Молодь за здоровий спосіб життя”, вікторини „Діти-повноправні громадяни України” (Герцаївський ліцей), „Слово про Закон” (Годинівський НВК), ділова гра „Людина і Закон” (Великобудська ЗОШ), конкурс «Знаєш чи ти закон», «Жінка – минуле, сьогодення, майбутнє».
Не зважаючи на всі заходи проведені педагогічними колективами та відділом освіти, профілактична робота залишається малоефективною і потребує подальшого удосконалення. Необхідно приділити увагу застосуванню до неповнолітніх не лише заходів, передбачених адміністративним та кримінальним законодавством, а й надання комплексної соціально-педагогічної, психологічної допомоги, яка повинна здійснюватися у закладах освіти щодо підлітків-правопорушників та функціонально неспроможних сімей.
На сьогодні одним із найважливіших завдань школи є формування творчої ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення. Розвивати такі якості особистості неможливо без широкого залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами через організацію колективної творчої діяльності та учнівського самоврядування. В усіх закладах освіти району створенні учнівській самоврядування. Всього залучено 316 учнів.
10 жовтня 2010 року відбулася районна конференція учнівських самоврядувань ЗНЗ району. На якої голови учнівських врядувань ЗНЗ району представили свої проекти Шкільного самоврядування, поділилися з досвідом роботи.
В конференції взяли участь 19 лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ району, 19 вчителів ЗНЗ району та 15 батьків, членів батьківського комітету ЗНЗ.
На конференції лідери учнівських само врядувань Петрашивської, Хряцьківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Великобудського НВК, Герцаївського ліцею поділилися досвідом роботи.
Лідер учнівського самоврядування Великобудського НВК Зегря М. продемонструвала проект «Еко», мета якого дослідити екологію навколишнього середовища, вивчати рослинний світ свого краю. Поділилася досвідом проведення акції «Посади дерево», «Чисте подвір’я», фотовиставки «Ало, говорить - природа – SOS, SOS, SOS...». Продемонструвала листівку, яку виконали учні для місцевих жителів, з закликом звозити сміття до спеціально відведених для цього місць.
Президент самоврядування Герцаївського ліцею Алунгулес Олександра та її заступник Саранчук Анастасія на високому рівні, цікаво розповіли про роботу кожної комісії учнівського самоврядування та про їх досягнення, за що отримали оплески.
Президент учнівського врядування Хряцьківської ЗОШ Балан А. розповів про проект «Найкращій клас», мета якого підвищити рівень успішності та культуру поведінки учнів, покращити відвідування учнями навчальних занять та санітарного стану класних кімнат.
Президент Петрашівської ЗОШ розповіла про завдання учнівського самоврядування на 2010/2011 н.р. та роботу його комісій. Всі представники шкіл підготували презентації з досвіду роботи в програмі Power Point.
Слід відмітити що педагогами-організаторами проводиться значна робота, спрямована на формування соціальної активності та громадянської самосвідомості молоді через розвиток органів учнівського врядування.
Одним з виховних напрямків роботи у закладах освіти є - превентивне виховання спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок. Основою попередження шкідливих звичок серед учнів це є викладання факультативів просвітницьких програм, проведення класних та загально шкільних заходів та занятість учнів у позаурочний час.
У школах району проводяться різноманітні заходи спрямовані на збереження здоров’я дітей.
А саме у 8 школах читається факультативний курс «Школа проти СНІДУ» (17 класів, 282 учнів), спецкурс «За здоровий спосіб життя» - у 2 навчальних закладах (3 кл. -61 учень).
85 вчителів району були залучені до семінарів-тренінгів за спільно Німецько-Українським проектом «Первинна профілактика ВІЛ/СНІД у шкільному середовищу» щодо організації первинної профілактики ВІЛ/СНІДу з учнями на уроках та у позаурочний час, педагогами, батьками, пройшли 30-ти годинний курс навчання та отримали сертифікати. Які свої знання використовують під час навчально-виховного процесу у школі.
Невід’ємною частиною збереження здоров’я учнів є проведення уроків фізкультури, Основ здоров’я.
З 32 школах району лише у 10 обладнанні спортивні зали, в 5 ЗНЗ заняття фізкультурою проходить у спеціально обладнаних кімнатах. 19 навчальних закладів користуються спортивними майданчиками та стадіонами, площа яких менша встановлених норм. В районі працюють 30 вчителів фізкультури. В школах проводяться День фізкультурника, День бігу, День здоров’я, шкільні спартакіади, спортивні змагання. Школярі беруть активну участь у районних та обласних спартакіада та спортивних змаганнях.
В районі створено 2 кабінети основ здоров’я. Література, щодо організації превентивного виховання в школах є, але не в достатні кількості.
З метою виявлення причин розповсюдження шкідливих звичок серед учнівської молоді та визначення напрямів профілактичної роботи у районі щороку психологічна служба проводить моніторинг ефективності навчально-просвітницьких програм, виховних заходів, спрямованих на превентивну освіту, а саме визначаються:
• розуміння респондентами поняття (здоровий спосіб життя, обізнаність учнями з проблеми учнями ВІЛ- інфіковані, Спід захворювання);
• розуміння впливу шкідливих звичок на стан здоров’я;
• ціннісні орієнтири старшокласників;
• проводиться вивчення думки учнів, педагогів, батьків з приводу розповсюдженості серед неповнолітніх та молоді правопорушень та насилля.
У 2010 році на 6% збільшилась кількість учнів, які негативно ставляться до вживання алкоголю, на 3% зменшився показник щодо окремих випадків вживання алкоголю. Група ризику щодо вживання алкоголю становить 3%, Герцаївський ЗНЗ (4учнів), Острицький ЗНЗ (15учнів), Герцаївського ліцею(1 учнів), Великобудський ЗНЗ(3 учнів)) з усіх опитаних учнів.
У порівняні з минулорічними показниками показник негативного ставлення учнів до тютюнокуріння є стабільним (87%), на 3% збільшилась кількість таких учнів, які допускають куріння сигарет в окремих випадках. Група ризику щодо тютюнокуріння становить 2%.
У 2010 році на 0,8% зменшилась кількість учнів які негативно ставляться до вживання наркотичних речовин. Поряд з цим на 0,1% збільшився показник щодо вживання наркотиків в окремих випадках. „Група ризику" щодо вживання наркотичних речовин становить 0,3%.
У відповідях на запитання "Чи пробували ви коли-небудь алкоголь, наркотичні речовини і курити?" виявлено, що 16% учнів вже пробували курити, 33% - вживали алкогольні напої , 0,1% пробували наркотики. Поряд з цим, періодично курять 3,8% підлітків, 10% - періодично вживають алкогольні напої. Постійно курять 1,4% підлітків; постійно вживають алкогольні напої 1,3% опитаних учнів. Щодо терміну вживання алкоголю , то молоді люди відзначили його наступним чином: почали вживати протягом останнього місяця 4,5% опитаних; вживають алкогольні напої близько півроку 7% учнів; мають річний досвід вживання 12% молодих людей; 6,7% учнів вживають спиртні напої більше року; взагалі не вживають - 70% учнів.
Що стосується цінностей, які є провідними в середовищі учнівської молоді, мобільні телефони залишаються на першій позиції. Друге місце учні віддали модному одягу. Залишається популярним відвідування нічних клубів і дискотек. Заняття спортом перейшли з третього на четверте місце.
Хочеться зупинитися на одному з найголовніших аспектів превентивного виховання а саме - на організації змістовного дозвілля. Організація змістовного вільного часу є ефективним профілактичним засобом попередження бездоглядності дітей. На це свого часу вказував видатний педагог К.Ушинський. Він зазначав, що дитина не повинна займатися марнуванням часу, оскільки «бездіяльність буває причиною безлічі аморальних вчинків. Якщо в якомусь закладі страждають від нудьги, то слід неодмінно чекати, що з'являться і злодюжки, і брехуни, і зіпсовані сластолюбці, і капосні пустуни».
Щоб наші діти не були «бездіяльними» в цьому році збільшено ставок позакласної роботи з 14 ставок до 15,25. Охопленість гуртковою роботою 47,5% від загальної кількості учнів, порівняно з минулим роком (39,5%) збільшився на 8%. З них 9 спортивних гуртків (217 учнів), 4 (138 учнів) хореографічних які направленні на зміцнення здоров’я. Крім позакласних гуртків діти відвідують гуртки БДТ та ДЮСШ. В районному ДЮСШ працює 6 секцій у них займаються 480 учнів (11%). При БДТ відкрито 41 гурток охоплено 690 учнів (16%). Показники зайнятості учнів в позакласною та позашкільною роботі на достатньому рівні. Але залишається запитання, щодо якості проведення гурткових занять.
З метою дослідження структури дозвіллевої сфери життєдіяльності учнівської молоді в районі проведено анкетування учнів щодо організації виховної роботи у закладах освіти. Анонімно опитано 121 учень 9 класів.
Воно показало, що в умовах сьогодення діти надають перевагу тим формам проведення дозвілля, які не потребують інтелектуальної напруги, певних знань та навичок, спеціальної підготовки, творчих пошуків чи обов'язкової взаємодії з іншими людьми. Також під час навчального року було
Із загальної кількості опитаних за останні 12 місяців не відвідували жодного разу театр – 92 %, кінотеатри – 95 %, стадіони – 51 %, музеї, виставки – 92 %, бібліотеки – 73 %, дискотеки – 9 %. Це прикро з огляду на те, що саме такі види дозвілля є визначальними у формуванні естетичних та культурних смаків особистості.
Але, більшість учнів вважають виховну роботу, масові заходи які проводяться у закладах освіти задовільною. У підготовці та організації заходів у школі взяли участь лише 3% опитаних.
У значної кількості дітей низький рівень культури організації дозвілля. На питання «Як ви організовуєте свій вільний час?» учні відповіли: граю на комп’ютері 50% опитаних, дивлюсь телевізор – 30%, гуляю з друзями 20%.
Брак досвіду самоорганізації дозвілля у неповнолітніх стає причиною вступу в негативні угруповання. "Марнування часу", постійна незайнятість породжують у дітей звичку безцільно проводити вільний час, впливають на формування таких якостей, як пасивність, агресивність, замкненість. Брак у дітей культури проведення свят призводить до того, що ці дні стають приводом для вживання алкоголю.
Серед тих, хто вживає алкоголь, за результатами дослідження психологічної служби встановлено, що переважно вживають алкоголь на свята з друзями 10,2 %, на свята з родинами - 9,9 %, з друзями на вечірках 9,3 %.
На питання «Щоб ви хотіли змінити в організації дозвілля учнів району?» підлітки відповіли: відкрити гуртки сучасних танців, більше спортивних секцій, покращити профорієнтаційну роботу.
Не менш актуальною у районі є проблема наявності професійно підготовлених фахівців у сфері організації дозвілля дітей. Тому закономірним є пошук перспективних підходів до оновлення змісту, форм, технологічних та управлінських домінантів організації дозвілля дітей.
На виконання Концепції патріотичного виховання у районі активізується робота щодо патріотичного виховання. У цьому контексті В районі щороку проходить форум «До оберегів відродження». З аналізу представлених на форум дослідницьких робіт та рейтингу участі наших у обласному форумі потрібно вказати керівникам закладів освіти на недостатню організацію дослідницької діяльності у закладах освіти. В закладах освіти на достатньому рівні вивчається традиції свого роду.
Враховуючи вищесказана та на виконання наказу ГУОН від 02.07.2010 №338 «Про затвердження Плану заходів на виконання розпорядження Чернівецької облдержадміністрації від 25 травня 2010 року № 304 - р " Про удосконалення виховної роботи серед молоді Чернівецької області на період до 2015 року" та з метою створення організаційних, методичних, кадрових, ресурсних та інших умов, що забезпечують інтенсифікацію виховної діяльності, підвищенню суспільного статусу виховання в освітніх закладах, оновленню виховних технологій на основі вітчизняних традицій та сучасного світового досвіду, забезпеченню цілісності та різноманітності виховного простору, гармонізації сімейного й суспільного виховання, сприяння процесу духовного зростання та формування цінностей у житті дітей та молоді:

НАКАЗУЮ:
1. Визнати достатньою виховну діяльність закладів освіти:
- з екологічного напрямку у Куликівській ЗОШ (директор Тодерян А.І.), Великобудському НВК (Думітраш І.І), Петрашивської ЗОШ (Лункаш В.Д.);
- з морально-естетичного виховання у Годинівського НВК (Ботлунг Л.І.), Байраківська ЗОШ (Апакіце К.Д.), Могилівська ЗОШ (Цинтар М.І.), Великосільська ЗОШ (Буга М.І.), Луківецької ЗОШ (Цопа П.М.), Радгоспівської ЗОШ (Олійник Д.О.), Молницька ЗОШ (Житарашу Д.Д);
- з художньо-естетичного виховання у Хряцьківській ЗОШ (Тудосе І.М.), Горбівська ЗОШ (Вержак О.В.).
2. Вказати на недостатню роботу з правовиховної діяльності Байраківської ЗОШ (Апакіце К.Д), Острицької ЗОШ (Танасій І.В.), Тернавського НВК (Постевка Я.Д.).
3. Затвердити План заходів щодо удосконалення виховної роботи серед учнів Герцаївського району на період до 2015 року, що додається.
4. Районному методичному кабінету, керівникам позашкільних закладів, керівникам навчальних закладів району:
4.1. Забезпечити системну роботу щодо впровадження Плану заходів щодо удосконалення виховної роботи серед учнів Герцаївського району на період до 2015 року" серед дітей, учнівської молоді, педагогічних і інших працівників системи освіти у навчально-виховний процес та своєчасне, якісне виконання зазначеного плану заходів.
4.2. Про хід виконання Плану заходів щодо удосконалення виховної роботи серед учнів Герцаївського району на період до 2015 року" інформувати відділ освіти райдержадміністрації щороку до 1 червня та 1 грудня.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


План заходів
щодо удосконалення виховної роботи серед учнів Герцаївського району
на період до 2015 року"


з/п Зміст заходу Термін
виконання Виконавець
1. Здійснювати методичний супровід проектування і впровадження сучасних виховних технологій у педагогічну практику. Створити банк педагогічних виховних інновацій Постійно Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
2. Забезпечити проведення проблемних семінарів, семінарів-практикумів з проблеми :
- «Виховна система школи: концептуальні ідеї»;
- Інноваційні аспекти діяльності класного керівника» Протягом 2011-2012 року Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
3. Підвищити рівень проведення заходів національно-патріотичного та естетичного спрямування, організації змістовного дозвілля дітей та молоді в районі. Постійно Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
4. Забезпечити заклади освіти практичними психологами та соціальними педагогами відповідно до потреби. 2011 рік Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
5. Сприяти розвитку шкільного самоврядування, діяльності дитячих організацій як центрів самореалізації учнівської молоді.
Проводити огляд-конкурс на кращу організацію роботи шкільного самоврядування та дитячу організацію. Щорічно
Лютий. Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
6. Запровадити при навчальних закладах проведення лекторіїв для батьків з питань профілактики дитячої злочинності та бездоглядності, домашнього насильства, правової освіти та відповідальності батьків за виховання дітей Постійно Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
7. Підвищити ефективність звітів керівників навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу перед батьківською громадськістю. Щорічно, травень Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
8. Вивчити питання щодо переводу керівників навчальних закладів на контрактну форму трудового договору, новопризначених керівників приймати на роботу виключно за контрактом. 2010 Відділ освіти

9. Розробити методичні рекомендації:
- проектування виховної системи в закладах освіти області;
- технологія виховного процесу;
- виховна робота в дитячому оздоровчому таборі.
- для класних керівників з питань виховання моралі і ціннісних орієнтирів учнівської молоді. 2010-2011 Відділ освіти

10. Розробити систему моніторингу оцінки якості проведеної виховної роботи класними керівниками. травень 2011 Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
11. Розробити заходи щодо підвищення безпеки дітей та молоді при користуванні сучасними інформаційними комунікативними технологіями та Інтернетом. Серпень, 2011 Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
12. Здійснювати моніторинги стану вихованості учнівської молоді ("Молодь і протиправна поведінка", "Шкідливі звички" тощо)
Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
13. Здійснити заходи щодо створення безпечного, сприятливого для розвитку дитини середовища, збереження її здоров'я та життя, а також профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді, соціальної адаптації молодих ВІЛ-інфікованих, запобігання їх дискримінації.
Забезпечити участь у всеукраїнських та міжнародних акціях, проектах. Постійно Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
14. Запровадити в навчальних закладах комплекс заходів (спецкурсів, факультативів) щодо підготовки молоді до майбутнього сімейного життя із залученням фахівців різного профілю ("Школа молодої сім’ї", "Школа сімейного виховання", "Етика і психологія сімейного життя", "Основи християнської етики", "Школа мого майбутнього" тощо) Щороку Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
15. Запровадити в навчальних закладах особистісно орієнтовані психологічні спецкурси з питань формування гармонійної цілісної "Я-концепції" особистості учня. 2010-2011 Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
16. Посилити відповідальність керівників навчальних закладів за забезпечення організації належного рівня виховної роботи серед учнівської та студентської молоді.
Постійно
Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
17. Підвищити внутрішній контроль за відвідуванням занять учнями. Здійснювати моніторинг відвідування навчальних занять. Щоквартально Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
18. Забезпечити умови для своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів і здібностей дітей з особливими освітніми потребами, залучення їх до навчання в гуртках, секціях, студіях загальноосвітніх навчальних закладів. Постійно Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
19. Залучити дітей та учнівську молодь сільської місцевості до занять у гуртках позашкільних навчальних закладів шляхом створення філій на місцях Постійно Відділ освіти,
керівники ЗНЗ
20. Забезпечити організацію: рейдів з виявлення порушень прав дитини; цільових оперативно-профілактичних операцій із запобігання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, підлітків, які не відвідують школу, займаються жебрацтвом, бродяжництвом; попередження випадків втягування дорослими неповнолітніх у злочинну діяльність, вживання наркотиків та алкоголю; та такої, що пропагує жорстокість і насильство (рейди "Урок","Діти вулиці", "Турбота", "Канікули", "Сім'я і діти" та інші). Своєчасно вживати відповідні заходи щодо дітей, виявлених під час здійснення зазначених операцій. Щоквартально
2010-2015 Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
21. Створити банк даних нових нетрадиційних форм і методів профілактичної роботи, програм з питань попередження злочинності, наркоманії та СНІДу, передового досвіду впровадження виховних систем, форм і методів роботи з питань виховання дитини в сім’ї для подальшого використання у практичній діяльності. До 01.09.2010,
постійно Відділ освіти,
керівники навчальних закладів
22. Організувати проведення районного конкурсу на кращу програму (систему) з виховної діяльності навчального закладу. До 01.09.2010, щорічно Відділ освіти,
керівники навчальних закладів

Якщо Вам сподобалась новина поділіться з друзями :

html-посилання на статтю
BB-посилання на статтю
Пряме посилання на статтю
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Хмаринка тегів

Архів новин

{LINKFEED}
^